ZOO Sv. Kopeček a Přírodní ráj Horizont Bystrovany

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Jarní pozdrav
Jarní pozdrav
lupa

Jarní slunečné počasí nás vytáhlo do přírody - a protože jsme potřebovali vyřídit cosi v Olomouci, rozhodli jsme se pro ZOO na Svatém kopečku a dále pro návštěvu Horizontu v Bystrovanech, kde jen "rychle" nakoupíme nějakou tu rostlinku na zahrádku...

První atrakce ZOO
První atrakce ZOO
lupa

Naše cesta proběhla autem, nicméně každý může zvolit dle svého. Na Kopeček se dostanete z Olomouce od Hl. nádraží autobudem č. 11 ( zastávka je vpravo od východu z nádraží - směr Česká pošta ). Zdatnější cyklisté vyjedou i na kole, pěší procházka ze Samotíšek - alejí ke kostelu a pak dále k ZOO je rovněž půvabná.

je jen na vás, kolik energie a času chcete vydat.

Co máme dobrého
Co máme dobrého
lupa

Automobiloví návštěvníci mohou zaparkovat na parkovišti přímo u ZOO, pokud již bude obsazené, dá se zvolit parkoviště jiné, na které vás ochotně obsluha parkoviště odešle. Na Kopečku jsou odstavná parkoviště asi tři, záleží opravdu na tom, kolik rodin zvolí stejný výlet.

Za čím jedeme?

Mravenečník v plné kráse
Mravenečník v plné kráse
lupa

V ZOO jsme se zdrželi o mnoho déle než jsme plánovali. Nově vybudované atrakce a zajímavé pavilony, cesta na visutém mostě přes území opic, nová super atrakce pro děti, ze které ty menší nehodlají odejít, komentované krmení zvířat ( my se připletli zrovna do doby, kdy gepard dostal na oběd králíka - již mrtvého, samozřejmě ), nové informační tabule, prostě je vidět spousta práce, kterou ZOO vykonává a myslí přitom na příjemný pobyt svých návštěvníků.

Popisovat vše co v ZOO uvidíte je patrně zbytečné, na své si přijdou hlavně děti...

Lanová dráha
Lanová dráha
lupa

Náš další cíl je přírodní ráj Horizont, arboretum s umělým vodopádem a příležítostí k nákupu, občerstvení, návštěvě restaurace, či jen relaxace a sbírání inspirace pro vaši zahradu. Arboretum se nachází ve vesnici Bystrovany, necelých 5 km ze Svatého Kopečka. Pojedete přes vesnici Droždín a hned na kraji Bystrovan naleznete Horizont.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Lanová dráha
Lanová dráha
lupa

Pro oběd jsme zvolili nově otevřenou restauraci Archa - přímo v areálu ZOO. restaurace je stylová, velice pěkné prostředí, možnost posezení venku. V jídelním lístku najdete obvyklé pokrmy včetně specialit ze zvěřiny, cenová relace přijatelná... :o)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Lanová dráha
Lanová dráha
lupa

Naše rodina patří k vděčným návštěvníkům čehokoli, pobyt v ZOO se evidentně líbil, protože jsme odtud vycházeli asi s tříhodinovým zpožděním oproti plánovanému rozvrhu, arboretum nezklamalo nikdy, je to opravdu kouzelné místečko...snad jen rostlinky tady koupené jsou o něco dražší než v jiných zahradnictvích.

Ostatní informace

Lanová dráha
Lanová dráha
lupa

Vstupné do ZOO se trošku změnilo, již není rodinná vstupenka pro 2 dospělé a 2 děti, dospělá osoba zaplatí 70,-Kč, dítě 50,-Kč. Do ZOO si můžete vzít také svého psa, pro kterého je na mnoha místech připravena miska s vodou.

V arboretu Horizont vstupné neplatíte.

Na výlet vlakem

Vlakem se na Kopeček nedostanete, nicméně na vlakové nádraží v Olomouci ano.

Do Bystrovan vás však ČD zavezou - vlaky z Olomouce směr Velká Bystřice, Hlubočky Hrubá voda,Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu ZOO Sv. Kopeček a Přírodní ráj Horizont Bystrovany

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace