Zoo Ohrada

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

lupa

Naše společná cesza začíná na silnici číslo 105 Praha - České Budějovice, po průjezdu Hluboké nad Vltavou směrem na Budějovice, odbočíme na první možné odbočce doprava. Poté jedeme po hlavní silnici přibližně 600 metrů a spatříme parkoviště u Zoo.

Za čím jedeme?

lupa

Zoologická zahrada Ohrada byla poprvé otevřena pro veřejnost 1. května 1939. Vznikla jako součást loveckého muzea v zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga. Návštěvníci v ní mohli vidět hlavně naše tradiční druhy lovné zvěře, doplněné několika exempláři papoušků, nandu, lamy a kočkodana husarského. Od té doby procházela zoo obdobími vývoje i stagnace. Na konci 60. let 20. století se dokonce uvažovalo o jejím zrušení. To se naštěstí nestalo, zoo byla zachráněna a od roku 1972 se rozvíjí jako samostatná organizace. Postupně byla modernizována jednotlivá chovná zařízení a rozšiřovány plochy expozic. V roce 1982 byly otevřeny nové výběhy kopytníků a vodních ptáků na břehu Munického rybníka, čímž se významně zvětšila rozloha zoologické zahrady. Zvyšoval se i počet chovaných druhů: v letech 1972 až 1985 vzrostl téměř na trojnásobek. Zoo Ohrada začala postupně naplňovat poslání moderních zoologických zahrad - kromě rekreace návštěvníků se snaží o jejich vzdělávání a poučení, nabízí rozšíření výuky netradiční formou školám všech stupňů a zapojila se do systému ochrany přírody. Zoo Ohrada je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje a je zakládajícím členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad, která vznikla v roce 1991, je také řádným členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) a členem Euroasijské regionální asociace zoologických zahrad a akvárií (EARAZA). Z členství v těchto organizací vyplývá řada závazků, které ovlivňují jak výběr dalších druhů chovaných zvířat, tak i příští vývoj zoo ve všech aspektech: modernizace expozic, ekologická výchova a vzdělávání, informační systém, servis návštěvníkům a jiné.

http://www.zoo-ohrada.cz/

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V areálu Zoo je několik míst, kde se dá rychle občerstvit za přiměřenou cenu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jsou zde pěkně situované výběhy a příjemné spojení přírody se zoo.

Ostatní informace

Otevírací doba

Listopad – únor 8:30 – 16:00

Březen, říjen 8:30 – 17:00

Duben, květen, září 8:30 – 18:00

Červen – srpen 8:30 – 19:00

Vstupné

Dospělý 90Kč

Dítě do 3 let zdarma

Dítě 3 – 15let 50Kč

Důchodce, student, ZTP 60Kč

Parkovné 50 Kč/denDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hluboká nad Vltavou
(vzdálenost od místa: 1.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zoo Ohrada

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace