ZOO Liberec v babím létu...

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

krásné sochy v ZOO
krásné sochy v ZOO
lupa

Tak babí léto nám ťuká na vrátka, a vypadá že začíná velmi hezky. Je tedy ještě možnost navštívit naše zvířátka v ZOO než zalezou do budov k zimním ulehnutím a líných stavů. Vydali jsme se tentokrát do naší nedaleké ZOO a botanické zahrady ve městě pod Ještědem - Liberci. Jedeme autem, ale můžeme i z jiných směrů vláčkem, kdo má rád trochu akční a ucourané odpoledne ať volí právě naše české dráhy, i my rádi jezdíme vlakem, je to zábavnější.

Za čím jedeme?

Takin....:)
Takin....:)
lupa

Jedeme do nejstarší, avšak né největší zoologické zahrady v Čechách, založené už roku 1919. Je to pěkná zahrada se specializací na chov vzácných a ohrožených druhů v přírodě. Raritou této ZOO je především chov vzácných bílých tygrů - kteří jsou naprosto roztomilí a krásní. Ač je to malá ZOO, najdete tu mnoho druhů zvířat od slonů, tygrů, žiraf, opic, tučňáků, surikat, mangust až po lachtany kteří Vás jistě rozesmějí při jejich krmení a krásném výkladu jejich krmičky. Při krásném počasí se Vám i předvedou sloni ve výcviku. Od ZOO je kousíček do Botanické zahrady, která se zkládá z 9 pavilonů, kde se můžete podívat na krásné sbírky orchidejí, masožravých květin, kapradin, kaktusů mnoha druhů a mnoho a monoho dalších druhů rostlin. Též se pyšní jako nejstarší botanická zahrada v Čechách.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

slon..
slon..
lupa

Přímo v ZOO najdete malou restauraci kde Vám nabízejí vše ke spokojenosti, od vařených jídel, hranolků, párků a j. po pítí nealko, pivko, čaj, káva několika druhů. Jinak se ale také můžete najíst v restauraci před zoologickou zahradou Na jezírku kde také výborně vaří.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Byli jsme opravdu nadšeni ze cvičení slonů a krmení lachtanů které nás fakt rozesmálo.

Ostatní informace

ceny - dospělý 100,-

děti 40,-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 2.77 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu ZOO Liberec v babím létu...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace