Zoo Liberec

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

Jedeme s dětmi do Zoo Liberec, jedeme " Žlutým autobusem " Student Agency. Odjíždíme z Prahy, z konečné stanice metra trasy B z Černého Mostu.

Za čím jedeme?

Bílý tygr
Bílý tygr
lupa

Jedeme do Liberecké Zoo podívat se na místní zvěř a hlavně na bílé tygry, které tato zoologická zahrada jako jediná v Čechách chová. V Liberci jsme asi za hodinku a po pohodové cestě vystupujeme z autobusu a přestupujeme na místní MHD a pokračujeme tramvají až před ZOO. Výlet jsme uskutečnili v sobotu 9. 10. a počasí bylo na objednávku v ceně vstupenky - jasno. Během prohlídky zoo probíhala soutěž pro děti, kterou organizovalo O.S. Faunus a pro děti připravili zajímavé otázky a plnění úkolů a odměnou za jejich snažení byla překrásná knížka o zvířatech místní Zoo a pamětní list.

Z výstavky přírody
Z výstavky přírody
lupa

Liberecká ZOO je nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa a v roce 2009 oslavila 90 let. Liberecký zoopark patří k menším zahradám, ale zvířata jsou zde zastoupena v hojném počtu a pro svoji velikost navozuje domácí atmosféru.

lupa

Od vchodu se vydáme podél žiraf, zeber, mineme slony a pomalu klesáme do dolní části Zoo, mineme šimpanzy a dojdeme k bazénu lachtanů, kteří 2 x denně vystupují při krmení s ošetřovatelem, krásná podívaná, hlavně pro ty nejmenší. V dolní části Zoo nalezneme občerstvení a výběhy kočkovitých šelem s jedinečným chovem bílých tygrů. Při východu ze Zoo je možnost nakrmit kozy, pro děti příjemná atrakce. Krmení si zakoupíte v přilehlých automatech. Když pokračujeme dál nemůžeme minout krásné dětské hřiště. Samotná prohlídka končí příjemnou procházkou kolem rybníčku s vodotryskem a dokonce vás změří jak jdete rychle. Je zde zabudována světelná tabule, jako u silnic a informuje Vás o rychlosti vaší chůze. Opět dobrý nápad se kterým jsem se zatím nesetkal, dítka odkládala oděv a probíhala kolem tabule, jako sprinteři na OH. Také jsme se proběhnul a moje rozcvičování před během rozesmálo starší dceru.

lupa

Stejnou trasou tramvají č. 3 jsme dojeli na autobusové nádraží a stejným autobusem jsme cestovali do Prahy. Stewardka při pohledu na naší skupinku s údivem poznamenala, že s ní jsme cestovali už ráno.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se z části z vlastních zdrojů a využili jsme služeb cukrárny v areálu Zoo, můžeme doporučit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám samotná zoologická zahrada i město Liberec. Doprava "Žlutým autobusem" za 1.

Pohodlí jako v letadle, časopisy a teplé nápoje zdarma.

Ostatní informace

Otvírací doba Zoo 8 - 17 (listopad - březen )

8 - 18 (duben - říjen)

více info na webu ZOO http://www.zooliberec.cz/czDalší informace

Hodnocení:
462. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Bylo zde:
28 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 1.36 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zoo Liberec

17.10.2012 22:56
Každá ZOO má něco do sebe. Takhle je ale zvláštní ještě tím, že tu mají bílé tygry a to se mi líbí.
25.04.2015 21:42
jedna z lepších zologických zahrad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace