Znovunalezená Ztracenka

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na malou procházku do znovunalezené Ztracenky. Nejedná se o osadu, ale o zahradu, která se nachází v Praze na Albertově.Dostanete se sem tramvají č.6, 7, 18 nebo 24 a vystoupíte ve stanici Albertov..Půjdete po směru jízdy tramvaje až k objektu Revmatologie a odbočíte vlevo do ulice Horská. Tou půjdete cca 400 metru kolem fakulty dopravní a pak po schodech až ke vchodu do zahrady Ztracenka.Po prohlídce a odpočinku doporučuji vyjít horním vchodem a obejí oranžový objekt knihovny MATFYZ a navštívit muzeum Policie.To přímo sousedí ze zahradou a nad zdí vykukuje hláska.

Za čím jedeme?

lupa

Poklidná zahrada na svazích nad Albertovem, která byla po dlouhá léta „ztracená“ , po dlouholeté rekonstrukci , která probíhala v letech 2006- 2010 vstala z mrtvých. Ztracenka je oézou klidu nedaleko centra v Prahy.Najdete zde místo pro dpočinek v prostředí, které napodobuje zahradu italského typu. Naskytne se Vám krásný výhled jedinečný výhled na Albertov, Podskalí i Vyšehrad nebo Dívčí hrady.

lupa

Za historii zahrady se ohlédneme do 18. století. Nebyla však založena jako zahrada, ale spíše jako sad a vinice. V minulém století zde bývalo dětské hřiště, později zarůstala a zarůstala. Na konci 20. století byla vyhlášena soutěž na rekonstrukci, kterou vyhrál arch. Gavlas a vytvořil krásné dílo, které máte možnost vyhledat k odpočinku i meditaci.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Jde o malou procházku, zaměřenou spíš na relaxaci, tak je vhodné využít Ztracenku pro piknik nebo mít s sebou malou sváču. Pokud půjdete do Muzea Policie, tak je tu možnost restaurace v areálu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ztracenka je krásná zahrada, kterou je škoda nenavštívit. Já ji využívám i při cestách z Karlova na Albertov a využiji průchodnost zahrady klidovou zónou.

Ostatní informace

Vstupné se neplatí, je se zde prosím chovejte slušně a tiše, ať nerušíte ostatní a budete odměněni klidem k odpočnku..Je tu klid i proto, že se sem nesmí se psy.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Vršovice
(vzdálenost od místa: 1.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Znovunalezená Ztracenka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace