Zlatá ulička na Pražském Hradě

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát bych Vás rád pozval na Pražský Hrad, tedy konkrétně do Zlaté uličky, která byla po opravě opět otevřena pro veřejnost.Na Pražský Hrad se dostanete tramvají č.22 do stanice Pražský Hrad a pak bude vaším orientačním bodem Katedrála sv.Víta.Půjdete tedy kolem Jízdárny,Paccassiho bránou ke katedrále a dále kolem baziliky sv.Jiří a pak už je Zlatá ulička prakticky za rohem.Další přístupovou cestou je ze stanice metra nebo tramvaje Malostranská.Od ní se vydejte po směrovce Pražský Hrad a vystoupejte po Starých zámeckých schodech nebo Svatováclavskou vinicí k Černé věži a pak už je Zlatá ulička na dostřel.

Za čím jedeme?

lupa

Zlatá ulička je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Pražském hradě.Je tvořena malými domky, ve kterých dříve bydleli alchymisté, zlatníci a další drobní řemeslníci.Pak už se v domcích vytvořily obchůdky a nyní po opravě se opět otevřely a nově je zde i expozice.Vše vypadá tak, jako kdyby hospodyně jen na chvilku odběhla.Návštěvu Zlaté uličky spojte s návštěvou dalších objektuů na Hradě, protože ulička není samostatně přístupná.O tom na jiném místě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Doporučuji si s sebou vzít jídlo i pití, protože ceny občerstvení jsou všude na Hradě otřesné a nestydaté.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zlatá ulička je opravdu pěkně opravená a expozice je také super.

Ostatní informace

lupa

Do Zlaté uličky lze jít pouze v rámci Malého nebo Velkého okruhu. Velký okruh stojí 350 Kč pro dospělého, děti, studenti a důchodci zaplatí 175 a rodinná 2+až 5 dětí vstupenka stojí 700 Kč a v jeho rámci navštívíte kromě Zlaté uličky ještě Starý Královský palác, Baziliku sv.Jiří, Katedrálu sv.Víta, expozici Příběh Pražského Hradu, Obrazárnu PH, Prašnou věž a Rožmberský palác Vstup Vás tedy vyjde na 38,80 .- na objekt a to už vypadá jinak.Navíc vstupenky platí 2 dny.

lupa

Malý okruh stojí 250 Kč pro dospělého, 125 Kč pro děti , studenty a důchodce a 500 Kč pro rodinu 2+až 5 dětí a v jeho rámci kromě Zlaté uličky navštívíte Starý Královský palác, Baziliku sv.Jiří a Katedrálu sv.Víta, takže Vás vstup do jednoho objektu vyjde na 62,50 Kč, což je také slušné.Pokud nechcete absolvovat žádný z okruhů, tak ještě jedna zpráva-Zlatá ulička je po uzavření obchůdků a expozice, po 18 hodině přístupná zdarma.Další informace

Hodnocení:
1364. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
14 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.77 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zlatá ulička na Pražském Hradě

27.10.2011 09:01
Vřele doporučuji i nedalekou věž Daliborku.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace