Zimní výšlap na rozhlednu VARTOVNA

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Do Jasenné
Do Jasenné
lupa

Únor 2010 a naše turistická partička jede na chatu u motorestu Sirákov. Máme běžky, ale to ještě netušíme, že budeme chodit pěšky. Tentokrát jedeme autem, protože jsme nabaleni na 5 dnů a budeme si vařit.

Za čím jedeme?

Jasenná
Jasenná
lupa

Jedeme s běžkami a myslíme si, že projedeme naše staré běžkařské trasy v okolí Syrákova. Ale ouha. Po dešti mrzlo a tak do zledovatělé stopy se nám vůbec nechtělo. Běžky zůstávají po celou dobu pobytu zabalené v koutě.
Nevadí, chodíme pěšky. Jeden den, výlet do Jasenné, po staré asfaltové cestě se vydařil. Okolo lyžařského areálu se nám pěkně sestupovalo a v Jasenné v motorestu bylo pivo docela dobré. Zpět už to bylo horší, šlo se do kopce.
Další den jsme se, zase pěšky, vydali na rozhlednu Vartovna, teprve loni dokončenou. Cestička byla vyšlapaná od pěšáků, takže se nám šlo příjemně. Za hodinku jsme stáli nahoře a rozhlíželi se po okolí. Rozhledna je 37 m vysoká a je postavena na stejnojmenném kopci u obce Seninka na Vsetínsku. Autorem návrhu je zlínský architekt Ivan Bergmann. Nachází se v nadmořské výšce 651 metrů. Prý, když je pěkné počasí, vidíme až do Tater. My jsme toho moc neviděli, ale nevadí, určitě ještě jednou se zastavíme.
Zpět jsme se vydali po upravené, příjezdové cestě do Liptálu. Při sestupu jsme málem volali na pomoc horskou službu. Naši kamarádku tak rozbolelo koleno, že se nemohla z místa pohnout. Co teď???
Naštěstí si někteří vzpomněli, že se mohou smrkové větve použít jako sáně a tak s pomocí provázku se nám podařilo zprovoznit vozítko, které naši kamarádku odtáhlo až k hlavní cestě a odtud stopem k motorestu.
Tak nás ještě tentýž den dva naši kamarádi opustili. Už je vše v pořádku.
Další túru jsme podnikli ve třech a to do Liptálu, odtud směr Baťková a na Pančavu. Trochu nám po cestě zasněžilo, jinak se šlo v pohodě, po dobře upravené cestě.
Další den se jelo domů....

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování - chata města Zlína na Syrákově. Dobře vaří v motorestu Sirákov. Specialita Držková polévka z hlívy ústřičné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jasenná
Jasenná
lupa

Nelíbila se nám zledovatělá stopa, kvůli které jsme nevybalili běžky z futrálu, ale to je matička příroda a té, doufám, že ještě dlouho nikdo poroučet nebude.... Líbila se nám velmi Rozhledna Vartovna a vesnička Liptál.

Ostatní informace

Cestou na Vartovnu..
Cestou na Vartovnu..
lupa

Doprava autobusem ze Zlína a od Vsetína (IDOS) k motorestu Sirákov (Liptál), odkud vede značená trasa na rozhlednu Vartovna, je častá, jak v pracovní den, tak i ve víkendy. Na rozhlednu je výstup zdarma.Další informace

neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Valašská Polanka
(vzdálenost od místa: 4.9 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní výšlap na rozhlednu VARTOVNA

25.10.2011 22:16

Vojtech

k rozhledně Vartovně... vydat se k ní můžete ze Sirákova, Vsetína, Seninky, Valašské Polanky i Pozděchova. Výhledy opravdu stojí za to :) cestu ze Vsetína, ale moc nedoporučuju, jdete cca 12 km dost nezáživnou krajinou...(pokud by vás zajímalo kde vyjdete, tak je to v Rokytnici, ještě před sídlištěm), ostatní cesty jsou ale super :)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace