Zimní výšlap na hradisko Obrova noha u Otaslavic

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Skála, která dala místu název
Skála, která dala místu název
lupa

O lokalitě Obrova noha jsem na turistice.cz, psal již dvakrát, jednou v sekci turistické cíle a podruhé v rubrice turistické trasy. Přesto se k Obrově noze vracím potřetí. Myslím si, že se jedná o velmi zajímavý kout Prostějovska na rozhraní úrodné Hané a kamenité a lesnaté Drahanské vrchoviny. Je to místo zajímavé z pohledu přírodního (chráněné území, skalní stěny), tak i historického (hradisko), viz.odkaz na uvedené články. Lokalita není turisticky značena, neboť leží na okrají vojenského újezdu Březina, necelé dva kilometry od obce Otaslavice. Odkaz na fotogalerii.

Skála, která dala místu název, z druhé strany
Skála, která dala místu název, z druhé strany
lupa

Kdo chce poznat zajímavé místo, turisticky méně vytížené s pěknými výhledy na Otaslavice a okolí nebo na Kobylničky a okolní lesy, ať se vydá právě sem. Na Obrově noze je krásně v každém ročním období, ale podzim a zima díky spadanému listí stromů umožňují lepší výhled do krajiny a lepší pohled na skalní bloky. V zimně se velmi dobře fotí skalní masivy, například skalní blok ve tvaru obrovské boty, který dal skalním útvarům název Obrova noha. Odkaz na fotogalerii. Ve většině map se název Obrova noha nepoužívá, kóta je značena jako U Chaloupky 413 m.n.m.. V mapě nalezneme pouze označení chráněného území s názvem Pod Obrovou nohou. Ve starších mapách je toto území špatně pojmenováno jako Pod Obrovou horou.

Najíst se dá v restauracích v Brodku u Prostějova nebo se ohřát a osvěžit v pohostinstvích v Otaslavicíc.

Výšlap z Otaslavic na Obrovu nohu je nenáročnou turistickou aktivitou přinášející uspokojení všem milovníkům zajímavých míst nejen v zimních měsících.

Polní cestou od Otaslavic k lesu, vlevo Obrova noha
Polní cestou od Otaslavic k lesu, vlevo Obrova noha
lupa

Jak jsem předeslal, popisované místo leží ve vojenském újezdě. Od roku 2009 je část újezdu, ve které se Obrova noha nalézá přístupna celoročně veřejnosti bez povolení (pěší turisté a cykloturisté).Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chvalkovice na Hané
(vzdálenost od místa: 8.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní výšlap na hradisko Obrova noha u Otaslavic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace