Zimní vycházka na Vyšehrad

Tipy na výlet, Praha
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na zimní vycházku na Vyšehrad.My jsme se tam vydali 1.1.2011.Šli jsme od stanice tramvaje Výtoň.Jezdí sem č.3,7,17,21.Od stanice podejděte viadukt a po přechodu přejděte ke kubistické vile. a pokračujte ulicí libušina a u lékárny odbočte vpravo do ulice Vratislavova,která Vás dovede k Cihelné bráně,která je vchodem do areálu Kulturní památky Vyšehrad.Zde máte spoustu možností,jak projít celý areál.Po té směřujte své kroky k východu z areálubránou jménem Táborská.Odtud je to jen coby Bugár dohodil a Kratochvílová doběhla,ke stanici metra Vyšehrad,která se nachází v těsné blízkosti Kongresového centra.

Cihelná brána
Cihelná brána
lupa

V areálu Kulturní památky Vyšehrad doporučuji hned v Cihelné bráně navštívit Kasematy,kde jsou uloženy originály soch z Karlova mostu a další sochařské skvosty,za cihelnou bránou odbočte vpravo do kopce a dojdete Probošství.Nedaleko něj,se v parčíku nachází socha sv.Václava .Dále se přesuňte k Chrámu sv.Petra a Pavla,který je veřejnosti přístupný i v zimě.Vlevo od kostela je pak Slavín,což je hřbitov slavných osobností.Najdete zde např. hroby Vlasty Buriana,Milady Horákové,Rudolfa Deyla nebo Maxe Švabinského,ale i spoustu dalších.Vpravo od kostela je park,kde jsou sousoší od J.V.Myslbeka v nadživotní velikosti.Po místním značení dojdete dále k Čertovu prstu a kolem Jedličkova ústavu branami Leopldovou a Táborskou vyjdete z areálu Vyšehradu.

Lehké občerstvení pořídíte v Občerstvení U okénka

lupa

Líbilo se nám,že zde nebylo mnoho turistů a tak jsme se mohli v klidu procházet.Nelíbilo se nám,že i když se v kostele nesmí fotit,někteří takyturisté zneužívají,že se tu nehlídá.Další kaňkou,bylo uzavřené IC.

Kasematy v Cihelné bráně-prohlídky každou celou hodinu od 10 do 16 h

                                          vstupné-dospělý 50 .-  , děti - 30 .-

chrám sv.Petra a Pavla-Basilica Minor-otevřeno  Po-ČT+So+ne - 10 -12 , 13 - 16

                                                                            Pá - 10 - 12 , 13 - 14

                                                            vstupné se bohužel neplatí,je zde jen kasička na příspěvky.
Další informace

Hodnocení:
3180. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Smíchov severní nástupiště
(vzdálenost od místa: 1.06 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní vycházka na Vyšehrad

02.03.2011 18:56
Velmi pěkém řada zajímavých míst

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace