Zimní Rejvíz

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Pojedeme na Rejvíz, nejsnáze se sem dostaneme autem nebo autobusem z Jeseníku, případně v obráceném směru ze Zlatých hor.

Pokladna u jezírka
Pokladna u jezírka
lupa

Rejvíz je nejvýše položená osada ve Slezsku, tzn. že včetně bývalého území Dolního Slezska, které koruna Česká ztratila po válkách v 18. století, nejdříve ve prospěch Pruska, dnes je Dolní Slezsko součást Polské republiky. Díky nadmořské výšce přes 800 m je Rejvíz zároveň i slezskou nejchladnější osadou a bývají zde i nejvyšší úhrny srážek.

Pokladna
Pokladna
lupa

Jakožto v turisticky vyhledávané lokalitě není na Rejvíze nouze o nocleh i stravu. Oblíbenou je třeba chata Svoboda (co jsem tam byl naposledy, měla majitele Američana), ale pěkný je třeba Penzion Na Paloučku, nebo nový Orlík. A klasika je vyhlášený Penzion Rejvíz kde se návštěvník neznalý zdejších končin musí podívat na stylový interiér s vyřezávanými židlemi. Opěrátka znázorňují skutečné osoby, jak již místní bývalé štamgasty, tak i novější třeba i veřejně činné.

Odbočka k jezírku
Odbočka k jezírku
lupa

Díky dobrým sněhovým podmínkám je Rejvíz ideální místo k provozování běžeckého lyžování. Na Rejvízské pláni bývá vyjeté kolečko v ne příliš náročném terénu. A pěkný výlet je pak k Velkému mechovému jezírku. V zimě bývá jezírko zamrzlé a vyjde-li počasí po vydatnějším sněžení, je zde zima úžasná. Na Rejvíze vůbec není takový shon, jako ve sjezdařských střediscích, nejbližší sjezdovka je dole v Dolním Údolí a pak velká sjezdovka u Zlatých hor. Přes den tu spíš zůstavají běžkaři, kteří vyráží buď k jezírku, ale třeba i vzdálenější a kopcovitější trasou na Zlatý Chlum, nebo na dálkovou trasu do Videlského sedla.

V zimě je pokladna u jezírka zavřená, takže až do tání nebo oblevy nemusíme platit nic.
Další informace

Hodnocení:
513. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Bylo zde:
19 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Česká Ves bazén
(vzdálenost od místa: 6.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní Rejvíz

15.02.2012 07:39
a to i třeba na podzim nejen v zimě
04.02.2013 19:00
Je to jednoznačně jedno z nejatraktivnějších míst v Jeseníkách. Doporučuji je navštívit v Létě.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace