Zimní Městský les

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

U lomu
U lomu
lupa

Většina turistů samozřejmě směřuje do Hrubého Jeseníku do oblasti nejvyšších poloh, nicméně nejen místní můžou vyzkoušet běžkařské trasy v blízkosti města Šumperka.

Již kousek za městem máme poměrně zajímavé lokality kam se dá vyběhnout na výlet. Jednou z nich je Městský les.

Za čím jedeme?

V Městském lese je sposta šutrů
V Městském lese je sposta šutrů
lupa

Ten se rozkládá na severním okraji města, tam kde bývala Sanatorka, začíná lesní celek označovaný jako Městský les. Je to oblíbená výletní lokalita, která vlastně začíná sotva kilometr a půl od centra města, inu nejsme žádné velkoměsto. Výlet většinou začínáme na konci ulice Raisova, to je tam kde bychom našli nákupní zónu s Kauflandem, jen se vydáme na konec ulice a většinou již u prvních stromů – tedy u bývalé vrátnice sanatorky se dají běžky nasadit a kloužeme podél cesty do lesa.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Silnice, kterou sledujeme by nás zavedla až k Novým Domkům – ty si ovšem necháváme na zpáteční cestu, neb je tam hospoda.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Když je čerstvý sníh
Když je čerstvý sníh
lupa

Vystoupáme tedy lesní cestou k rozcestí Tulinka, kde narazíme na turistické značení a za dobrých sněhových podmínek na množství stop. Sem tam se najde dobrá duše a čerstvý sníh projede skútr se stopovačem a to je potom radost navíc. Dál do lesa zvolíme hlavní trasu za závorou (zelená značka s modrou), Tulinka je ve výšce 400m a pokud je ve městě míň sněhu, tady už může být i víc a v lepší kvalitě. A stále mírně stoupáme k bývalému lomu. Za ním narazíme na rozcestí žluté, ta je k dalšímu výstupu výhodnější, je totiž ze začátku prudší, ale to se hodí, není tu tak prudký sjezd (v obrácené gardu), nicméně není to žádný dlouhý výstup po pár stech metrech se pohybujeme spíše ve vrstevnici než do kopce, až po serpentině zase stoupáme k Voštinové skále. Tady bývá i nějaký výhled díky pasece – směrem k Bratrušovu, ale i k Senové (na Háj). Pak už kousek a jsme na křižovatce k Městským skalám. Je-li pěkný den rozhodně je škoda na vrchol nevylézt, sice tam žádnou restauraci nenajdeme, ale z altánku je celkem výhled na hory i do údolí Desné na východě, k jihu na Háj i na západ ke Kraličáku, jen sever je zarostlý lesem. Pak kousek zpátky a okruh kolem skal dokončíme po zčásti neznačené cestě, je to ovšem užívaná cesta, od sedélka pod skalami na východ dolů a pak k jihu – tady asi kousek prudšího sjezdu a dál již mírným sjezdem až k lomu, tady se to snad zase rozjede a již známou cestou zpět na Tulinku. Pak nesmíme zapomenout namířit na Nové Domky, kde v útulné hospůdce můžeme rozebrat, jak se to vyvedlo.

Ostatní informace

Výhled u Voštinky
Výhled u Voštinky
lupa

Okruh kolem Městských skal není žádná hřebenovka, ale za dobrých sněhových podmínek poslouží líp než kolikrát krkolomné trasy v Hrubém Jeseníku. A komu se zajídají leckdy přeplněné stopy v okolí Červenohorského sedla, Ovčárny či Ramzové přinese leckdy i příjemnější zimní zážitek.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rapotín zastávka
(vzdálenost od místa: 3.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní Městský les

17.02.2013 16:22

Pěkné zimní fotky, my jsme tudy šli jen v létě.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace