Zimní Lysá hora

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

27.12. jsem se rozhodnul, že po týdnu opět navštívím Lysou horou se stejným úmyslem - vyfotit západ slunce. Z Opavy do Ostravice jsem jel vlakem, taktéž i nazpátek.

Za čím jedeme?

Jak už jsem zmínil, účelem je nesmrdět přes svátky doma a vyrazit s foťákem pro "západovku"

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na občerstvení nebyl čas, ale z jiných zdrojů mám informace, že na Lysé se vaří vynikající zelňačka Smile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

V sobotu kolem 8. hodiny ráno mi volal spolužák, že je právě na Šeráku a že tam jsou zasněžené stromy, modrá obloha, zkrátka nádherně. Tiše jsem mu záviděl. V půl 10 jsem si řekl, proč si vlastně nevyběhnout na západ na Lysou. Rychle jsem se sbalil a po 10. hodině mě taťka vezl do Opavy na nádraží. Ve 13 hodin jsem vystoupil v Ostravici a nahodil tempo. Ze začátku to šlo těžko, neboť asfaltka byla pokryta uježděným sněhem, skoro ledem. Moc jsem se nesmál vracejícím se turistům, kteří občas padali, protože taky budu muset jít stejnou cestou a ještě po tmě. Chvilkami šly z Lysé celé zástupy lidí. Sněhu bylo ze začátku kolem 5 cm, pro začátek dobrý. Jakmile jsem překročil hranici 1150 mnm byly sněhem pokryté i stromy. S oblohou bez mraků to byla nádherná kombinace.

lupa

Na Lysou dorážím kolem 14:15. Směrem na Slovensko byla krásná viditelnost. Roháče s Malou Fatrou byly mírně v mracích a připomínaly tak velehory. Ještě když jsem byl doma, jsem si našel na mapě místo, že kterého by měl být krásný výhledový bod na západ slunce. Po chvilce jsem ho našel kousek pod vrcholem. Roztahuji stativ a chvíli čekám. Od západu přicházely mraky, takže západ slunce nebyl ideální. Přesto jsem si vyzkoušel něco nového, co se týče focení panoramat. Po chvilce přišly 2 problémy. Přestával jsem cítit prsty a baterka ve foťáku hlásila vybití. Strčil jsem baterku s rukama do kapes a začal se rozehřívat. Když jsem se rozkoukával po okolí, objevil jsem další krásné místo, tentokrát s výhledem na východ slunce. Vrátil jsem se k foťáku, vložil baterii a pokračoval. Po 5 minutách byla baterie opět plně nabitá. V půl 4 jsem sbalil stativ s foťákem a vydal se na zpáteční cestu. Už byl nejvyšší čas. Jak jsem se později dozvěděl, na vrcholu bylo -14°C. Na takový teplotní skok jsem nebyl dost připraven. Zpáteční cesta mě však dostatečně zahřála. Víc jak polovinu cesty jsem ještě stihl v době, kdy čelovky nebylo potřeba. Kvůli kluzkým úsecích jsem ji raději ke konci vytáhl. Naštěstí se mi podařilo dojít do Ostravice bez pádu, ale párkrát jsem měl co dělat, abych se udržel na nohách.

Ostatní informace

Text jsem zkopíroval ze svého webu. Doufám, že i přesto se bude dobře číst.

lupa

Na začátku jsem se zmínil, že jsem Lysou navštívil již týden před tímto výletem. Koho by tedy zajímalo, jak to tehdy vypadalo, zde přikládám předcházející západ slunce na Lysé. Rozdíl v okolí je velký. http://www.objevovani.cz/2014/12/lysa-hora-20-12/

Díky za nakouknutí SmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostravice
(vzdálenost od místa: 3.91 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní Lysá hora

23.01.2015 10:39
Paráda. Máš kuráž.
Re:
23.01.2015 20:55
Děkuji, jsem rád, že se mé příspěvky líbí.
23.01.2015 23:37
Nádherné fotky!
Re:
29.01.2015 08:29
Díky!
24.01.2015 18:43
Poslední fotka překrásná, škoda že jich není víc. Honza
Re:
29.01.2015 08:30
Díky, snad příště :)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace