Ze Sušice na rozhlednu Sedlo

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Další náš výlet po Šumavě jsme na doporučení naplánovali na rozhlednu Sedlo. Jedeme autem ze Sušice, přes Záluží do Albrechtic. Tady odbočíme na cestu vedoucí k penzionu Pod Sedlem, kde necháme auto zaparkované.

Za čím jedeme?

lupa

Odtud se vydáme k rozhledně po červené TZ a jdeme asi 1,5km. Po cestě k vrcholu je i pár odpočívadel, na kterých si můžete oddychnout a pokochat se krásnými výhledy do okolí. Rozhledna Sedlo je 28m vysoká dřevěná stavba. Byla slavnostně otevřena 13.12.2009 ve 13hodin a 12 minut. Původně zde stála vojenská pozorovatelna , která fungovala do 50. let minulého století. O historii rozhledny si můžete počíst zde : http://www.rozhledna-asedle.cz/historie.htm . Pokud se necítíte na výstup po 138 schodech, můžete se po okolí rozhlédnout z nedaleké skály. Na stromě pod rozhlednou najdete turistickou schránku, kde je návštěvní kniha, kam můžete napsat svůj vzkaz. Zpět se vracíme stejnou cestou k penzionu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Zde semůžete občerstvit. Za hezkého počasí se dá sedět venku. Mají tu točenou limonádu - dva druhy a natočí Vám i řezanou Smile a teplou kuchyni, takže se tu i dobře najíte. Ceny jsou zde přiměřené a obsluha byla milá. Sehnali jsme kromě pohledů, známek a turistické vizitky i razítko rozhledny. Dají se zde koupit i nějaké drobné suvenýry.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám rozhledna jako taková, ale i výhled, který z rozhledny je. Měli jsme krásné a jasné počasí, takže jsme krásně viděli až na Kašperk .

Ostatní informace

Parkoviště u penzionu je zdarma. Vstup na rozhlednu také. V restauraci v penzionu se najíte za normální ceny. Tak neváhejte a přijďte se rozhlédnout SmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sušice
(vzdálenost od místa: 5.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Sušice na rozhlednu Sedlo

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace