Ze Stodůlek na Krteň a do Zličína

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Důležité, je dostat se do stanice metra "B" Stodůlky.Odtud vyražte po mtz a u středověkého městečka Řepora mtz opusťte a pokračujte dále po silnici.Po celou dobu pak uvidíte po pravé straně Váš hlavní cíl Krteň.Na křižovatce u firmy SKANSKA, odbočte po silnici doprava a pak zase vpravo, pak už sami uvidíte, kde odbočit na asfaltovou silničku, vedoucí ke kostelu.Od kostela, pak jděte cestou pod strání, vedoucí k usedlosti Chaby a podél jejího plotu.Na malé návsi, se dejte vpravo a na další křižovatce doleva k HM Tesco.Odtud, je to už jen kousek k metru Zličín.Cestou na Krteň, můžete navštívit i městečko Řepora , o kterém jsem již psal a spojit tak dvě vycházky v jednu.

Za čím jedeme?

lupa

Krteň není ledajaký kostel.Nechala ho prý postavit Eliška, manželka Karla IV.Na tomto místě prý odpočívala a posel jí předal zprávu o zlepšení zdravotního stavu jejího manžela.Na počest této zprávy, zde nechala postavit kostel.Já jsem slyšel ještě jednu pověst a sice o názvu .Přesně ta samá Eliška zde odpočívala a blížil se medvěd. V pravou chvíli ,jí však pod zády začal vylézat krtek .Její křik z leknutí ,vzbudil její stráž a ta medvěda zahnala.Na počest krtka zachránce, byl kostel postaven na kopci/ krtině/ a pojmenován Krteň.Nevím která je více pravdivá, ale líbí se mi obě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Jedná se o vycházku na cca 2 hodiny , taže bez ubytování,Nedaleko je v případě zájmu kemp DrususPotraviny a nápoje můžete zakoupit v nově otevřené prodejně Norma u metra Stodůlky nebo v Tesco na Zlčíně

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Líbilo se nám ,že víme kam jdeme, přesto, že jsme u Krtně byli už snad 50 krát , vždy se nám to moc líbí.Horší je , že jednu cestu musíte jít po silni , protože cestu, která sem vedla už spolkla stavba sídliště.Některé fotky už budou také brzy historii, zvláště ty z dálky.Až tam vyroste sídliště už to bude vypadat jinak.

Ostatní informace

Informace o Řepoře se dozvíte v mém tipu o tomto objektu .Doprava je pouze MHD.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Řeporyje
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Stodůlek na Krteň a do Zličína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace