Ze Štítů k řece Moravě

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Štíty náměstí
Štíty náměstí
lupa

Výletní den začneme prohlídkou města Štíty. Potom se po modré značce vydáme na krátkou tůru směrem do Horních Studének. Pokračujeme polní cestou k rozcestí Rozsocha, kde je nádherný památný strom s posezením. Dále vede cesta nad loukou s výhledy k hřebenu Hrubého Jeseníku a k Hraběšické hornatině. Při vstupu do lesa trasa začne klesat pěšinou k malému potůčku až dojde na lesní cestu, která turisty zavede až do údolí na silnic obce Klášterec. Z Klášterce jdeme stále po modré přes most řeky Moravy až k železniční zastávce Bohutín.

Za čím jedeme?

Štíty u radnice
Štíty u radnice
lupa

Ve městě Štíty si prohlédneme náměstí a akrobat park. V Horních Studénkách uvidíme kostel s hřbitovem a zdí s portály. Před i za obcí jsou na trase památné stromy. Z luk za Rozsochou jsou za dobré viditelnosti výhledy. Sestup do údolí je tak trochu divoce zarostlý. Cesta v sezóně láká k houbaření.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ohlédnutí
Ohlédnutí
lupa

Po procházce městem Štíty můžeme poobědvat v tamních restauracích, např. v akrobat parku či u Černé kočky. Ke svačince je ideální místo u rozcestníku Rozsocha nad obcí Horní Studénky. V údolí řeky Moravy se dá občerstvit v Klášterci v pohostinství Rio nebo ve dvou hospodách v Bohutíně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Soška u Javorové aleje
Soška u Javorové aleje
lupa

Nejdříve je to prohlídka výše zmiňovaného města Štíty. Zajímavá je obec Horní Studénky, posezení u rozcestí Rozsocha s houpačkou. Cesta vede vesměs po polních cestách a pěšinách smýšeného lesa. V podzimním období je to barevnost.

Ostatní informace

Výhledy ke Štítům
Výhledy ke Štítům
lupa

Výlet nemusí časově zabrat ani celý den a délka trasy je 9 km. Je to vpodstatě procházková záležitost. Výlet jsem absolvoval jako průzkum části trasy pro akci Jesenický výšlap železničářů. Do Štítů se dá dojít např. z Rudy nad Moravou nebo z Písařova. To je již skoro celodenní záležitost (viz. výlety z Hoštejna, Rudy nad Moravou a z Písařova).Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Štíty
(vzdálenost od místa: 1.76 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Štítů k řece Moravě

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace