Ze Špindlerovy boudy do Špindlerova Mlýna

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

V krásném jarním počasí na začátku letošního dubna jsme se vydali na výlet, který by jsme v jiných letech, kdy je dostatek sněhu, asi v tomto období absolvovat nemohli.

Za čím jedeme?

Putování začínáme na autobusovém nádraží ve Špindlerově Mlýně, odkud od začátku dubna jezdí každou hodinu autobus až na Špindlerovu boudu.

U Špindlerovy boudy
U Špindlerovy boudy
lupa

Po příjezdu na česko-polskou hranici do nadmořské výšky 1200 metrů jsme nejdříve úplně uchváceni výhledy, které se nám odsud nabízí. Jako na dlani máme nad námi se tyčící Malý Šišák, Kozí hřbety, Medvědín a na něj navazující Zlaté návrší a celý výhled na českou stranu Krkonoš je ukončen vrcholy Kotel a Vysoké Kolo.

U Špindlerovy boudy
U Špindlerovy boudy
lupa

Pak už se vydáváme po žluté značce na cestu samotnou. Scházíme k Erlebachovým boudám, kde byla v roce 2007 postavena moc pěkná kaplička sv. Františka s Assisi, která určitě přidala tomuto místu na kouzlu.

Kotel
Kotel
lupa

Další naše cesta vede stále po žluté do Čertova dolu, kterým protéká přítok Bílého Labe zvaný Čertova strouha. Na toku Čertovy strouhy je k vidění množství velice krásných přírodních scenérií, které zde vodní tok a všudypřítomné kameny vytvořily. Okolo Čertovy strouhy se pak dostaneme na místo, kde se vlévá do Bílého Labe. Z toku Bílého Labe toho moc nevidíme, ale i to málo, které je zakončeno vodopádem má své vyjímečné kouzlo. Na soutoku se přímo nabízí navštívit zde stojící Boudu u Bílého Labe, sednout si zde na terásku, něco dobrého si objednat a jen poslouchat kouzelné zurčení vody stékající z hor.

Kozí hřbety
Kozí hřbety
lupa

Po občerstvení se vydáváme na další cestu. Stále po žluté nyní vystoupáme na severní úbočí Kozích hřbetů. Zde ještě leží zbytky sněhu a o to je pak naše cesta zajímavější. Přes údolí Bílého Labe se otvírají krásné výhledy na místo odkud jsme vyšli tj. ke Špindlerově boudě. Jakmile obejdeme Kozí hřbety, můžeme se kochat pohledem na Medvědín, Kotel a Vysoké Kolo.

Za chvíli již máme na dohled i Špindlerův Mlýn, kde naše cesta, dlouhá asi 9 kilometrů, u autobusového nádraží zase skončí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ve Špindlerově Mlýně jsme byli na tři dny a bydleli jsme v hotelu Lesana v místní části Bedřichov. Moc pěkné ubytování, za rozumný peníz. Doporučuji.

Při výletě samotném jsme se pak vydatně, kvalitně a za rozumnou minci občerstvili v Boudě u Bílého Labe.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tento výlet, neměl chybu. Vše však záleží na počasí, které nám dokonale vyšlo. Kouzelná příroda, daleké výhledy, prostě super.

Ostatní informace

Jediným finančním nákladem, když nepočítám útratu v Boudě u Bílého Labe, je lístek na autobus ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu. Cesta pro jednoho příjde na 40,- Kč.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jablonec nad Jizerou
(vzdálenost od místa: 15.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Špindlerovy boudy do Špindlerova Mlýna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace