ze soutěže na zámek

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Je tomu už několik měsíců, kdy Přerov pořádal mistrovství republiky v požárním sportu. Velkou snahou jsme postoupili, po výhře v krajském kole a reprezentovali Ústecký kraj. Mé srdce turisty však okamžitě vytušilo možnost úniku na zdejší zámek. Čas byl velice sporý na obšírné seznámení. Ale alespoň dvě hodiny jsem vyšetřil.

Město se nalézá dvacet km jihovýchodně od Olomouce. Spojení s téměř padesáti tisícovým městem, je jak po silnici, tak i kolejemi. Je to důležitá dopravní křižovatka.

Za čím jedeme?

Přerovský zámek nabízí mnohé. Dnešní zařízení je pojato coby regionální muzeum. Proto zde nalézáme prezentace nejstaršího osídlení, školní kabinet, třídy, místnosti věnované mineralogii, entomologii i odkazu J.A. Komenského.

Rozsáhlá naleziště na severu města poukazují na doby lovců mamatů, keltů i jiné. Vše je v muzeu umě prezentováno. Také bych nerad zapomněl na zvony, které jsou s Přerovským zámkem spjaty.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na zjišťování kde by se dalo najíst nebyl čas. Cestou ze stadionu k zámku a zpět, jsem však potkal několik zařízení k tomu určených.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ačkoli jsem vše neměl šanci prohlédnou, okouzlilo mě snad vše co jsem viděl. Především archeologické nálezy, velmi pěkně uspořádané. Ač nejsem milovník a znalec, kameny i hmyz jsem rád okem přehlédl. Taktéž zvony stojí za povšimnutí. Zmínit musím i personál, jenž mi vyšel vstříc.

Ostatní informace

Nutno říci, že je zámek od podzimu 2006 uzavřen. Já však věřím, že na jaro letošního roku bude připraven, znovu otevřít své brány veřejnosti.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu ze soutěže na zámek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace