Ze Šindelové k Vysoké peci, modřínovou alejí k zámečku Favorit a zajímavé kapli

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé turistiky i Turistiky,

Bývalá Vysoká pec
Bývalá Vysoká pec
lupa

tentokrát Vás pozvu na vycházkuv okolí obce Šindelová na Sokolovsku.Jelikož sem málokdy jede autobus a o víkendu je to ještě horší, je nejlepší do Šindelové dojet autem. Zaparkujte u rybníka a vydejte se teď už pěšky nejprve vpravo po silnici na křižovatku a odbočte vlevo po směrovce VYSOKÁ PEC.po chvíli dojdete k bývalému objektu Vysoké pece. Pak se vraťte stejnou cestou k rybníku a odbočte vpravo po směrovce Farmička Modřínka. Nikam neodbočujte a jděte stále rovně po asfaltce až k Modřínce. Zde odbočte vlevo po lesní cestě u vstoupíte do PAMÁTNÉ MODŘÍNOVÉ ALEJE. Původně ji tvořilo 80 modřínů, dnes je to méně, neboť trochu prořídla a místy už ji nahradily smrky.Cestou spatříte kousek u cesty další tabulku Památný strom. Jedná se o Dvojitý smrk. Dále po této cestě dojdete až k altánku a kříži. Roste tu také Památný smrk.Obejděte ho vpravo a po vyšlapané cestičce jděte až na dohled myslivecké střelnice. Jdou to takové drevěné budky.Projděte ji skrz a dojdete k asfaltové cestě a napojíte se nas modrou turistickou značku. Jděte po ní vpravo. Po cca 500 metrech dojdete k bývalému zámečku Favorit, později školícímu centru a hotelu. Dnes se tu neděje nic a objekt je v soukromém vlastnictví a nesmí se k němu chodit. Pokud budete pokračovat ještě cca 20 metrů v původním směru, uvidíte vpravo v lese dřevěnou kapli, která patří k zámečku.. Pro cestu zpět do Šindelové zvolte tutéž asfaltku, ale neodbočujte do střelnice, ale pokračujte stále dál po cyklostezce, kolem rybníčka a hájiovny a dojdete do výchozího bodu k rybníku.Cesta je dlouhá 5 kilometrů.

Za čím jedeme?

lupa

Neprve se dojdeme podívat k objektu býávalé Vysoké pece, pak nás čeká cesta modřínovou alejí, kolem dalších památných stromů, pak dojdeme k chudákovy zámečku Favorit, v sousedství shlédneme kapličku a pak se vydáme zpět do Šidelové.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Šindelové u rybníka je restaurace a i možnost postavit si u místního přírodního koupaliště za mírný poplatek stan.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Cesta vede kromě prvního úseku krásnými lesy, potkali jsme několik památných stromů, památnou alej, krásnou kapli, ale také chátrající lovecký zámeček. Největší minus je doprava, ale s tím jediným se asi nedá nic dělat.

Ostatní informace

Vstupné do přírody se stále neplatí a je tomu tak i na této vycházce.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rotava
(vzdálenost od místa: 6.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Šindelové k Vysoké peci, modřínovou alejí k zámečku Favorit a zajímavé kapli

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace