Zasněženým Brnem

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Budova Jihomoravského krajského úřadu na Žerotínově náměstí
Budova Jihomoravského krajského úřadu na Žerotínově náměstí
lupa

Jedeme do Brna, současného centra Jihomoravského kraje, města balancujícího na čtyřsettisícové hranici v počtu obyvatel, centra nejvyšší soudní moci České republiky, města s bohatou škálou mezinárodních veletrhů na zdejším Výstavišti a bývalé moravské metropole s dominantami Petrova a Špilberku.

Za čím jedeme?

Budova Ústavního soudu na Joštově třídě
Budova Ústavního soudu na Joštově třídě
lupa

Vypravíme se do Brna za zasněženým městem a projdeme některá jeho zákoutí, která v jiném ročním období vypadají úplně jinak. Nejteplejší město republiky totiž tímto produktem tak často neoplývá. Proto kombinace bílého sněhu a sytě modré oblohy a ještě k tomu v předvečer prvního jarního dne působí nezapomenutelným dojmem. Pro mimobrněnské chci pouze připomenout, že historické centrum s hradním kopcem, Hradem Špilberkem a areálem starobrněnského kláštera je od roku 1986 vyhlášeno za městskou památkovou rezervaci. Více napoví obrazový doprovod.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Komenského náměstí
Komenského náměstí
lupa

S naprosto promáčenou obuví jsme se stavili ve známé Zemanově cukrárně na Josefské ulici. Jenom v historickém centru města je dobrá další desítka obdobných objektů, klasických stylových restaurcí více jak dvacet a pivnic ještě daleko víc.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pochopitelně bohatství sněhové nadílky, kterou v tak velkém množství Brno nepamatuje alespoň deset let, ale řekl bych určitě ještě déle.

Ostatní informace

Přístupová cesta k hradu Špilberku
Přístupová cesta k hradu Špilberku
lupa

Na červen letošního roku připravuje Muzeum města Brna rozšíření expozic v renovovaném jižním křídle Hradu Špilberku, vznikne zde i nová stylová vinárna s restaurací, pro matky s dětmi a vyznavače sladkostí romantická cukrárna a ve vstupní části hradu informační centrum.Další informace

Hodnocení:
2818. místo
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.66 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zasněženým Brnem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace