zasněžený České středohoří

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

cesta na Košťál
cesta na Košťál
lupa

Výlet začneme v Lovosicích, ve městě se moc nezdržujema a vydáváme se od nádraží nejprve po modré a potom po zelené značce na zříceninu hradu Košťál. Protože od včera nepřetržitě sněží, je krajina nádherně čistá a naše stopy jsou první, které cestu označují :-). Zustaneme těsně pod hradem, protože lezení po zřícenině je dost nebezpečné a výhled taky není nic moc. Další, stále neprošlapaná cesta, vede do obce Boreč a trojúhelníčkové cestě (nová Tyršova stezka značená zeleným trojúhelníkem) na Boreč. Kopec je nejzajímavější hlavně v zimě. Protože o této přírodmí "atrakci" dost lidí ví, je zde plno turistů. Sejdeme do obce Režný Újezd a můžme jít na vlak do Lovosic. My si ale uděláme ještě malou zacházku přes Lovoš. Protože stále sněží, výhled naní nejlepší. Určitě se sem zajdeme podívat na jaře až budou lepší "pamoramata". Z vrcholu seběhneme po zelené na vlak.

Za čím jedeme?

Chtěli jsme se projít Českým středohořím trochu jinak a hrad Košťál, naučná stezka Boreč s Lovoší byly tak trochu při cestě :-)

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Všechny zásoby jsme měli v ruksacíh, ale na čaj jsme se stavili v jedné nevytopené hospodě v Režném Újezdě. Velké možnosti občerstveni jsou ale určitě v Lovosicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherná byla zasněžená krajina bez lidí. Přotože sněžilo celý den i den předtím, jednalo se o tak trochu jiný výlet.

Ostatní informace

Hrad Košťál je volně přístupný celorečně, na Boreč a na Lovoš vedou značené naučné stezky. Vstupy není potřeba nikde platit.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lovosice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu zasněžený České středohoří

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace