Zámek Slavkov u Brna - Austerlitz

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Zveme vás na procházku krásným parkem zámku ve Slavkove u Brna.

Za čím jedeme?

lupa

Slavkovský barokní zámek, postavený dle návrhu italského architekta Domenica Martinelliho.Slechtický rod Kounicu, který zámek vlastnil ,se významnou merou podílel na utvarení zahranicní politiky Rakouska.
Pred Slavkovskou bitvou pobýval na zámku rusky car Alexandr I a rakouský cisar Frantisek I, po bitve si jej za docasné sídlo zvolil francouský cisar Napoleon.V historickém sále bylo 6.prosince podepsáno primerí mezi Francií a Rakouskem. Mírová smlouva byla potom uzavrena 26 prosince 1805.
Soucastí zámeckého areálu je 15 hektarová zahrada cástecne obnovená ve stylu francouzských barokních zahrad. Na zahrade jsou 4 velké bazény s vodotrysky 47 plastik, vetsinou postav z antických báji od italského sochare Giovanni Gulianiho a rakouského sochare Ignáce Lengelachera z první poloviny 18 .stol.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ve slavkově je hodně míst kde se najíst ale nechoďte u zámku do restaurace Bonaparte. Jídlo je tam předražené malé porce a chťově taky nic extra.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rostou zde cetné vzácné stromy a plno jiných krás okolí.

Ostatní informace

Otevírací doba zámecké zahrady je denne mimo zimni období, uzavírá se v noci a za silného vetru a deste. http://www.zamek-slavkov.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Slavkov u Brna
(vzdálenost od místa: 1.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zámek Slavkov u Brna - Austerlitz

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace