zámek Skalička - Zábřeh na Moravě

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Zdravím po delší době všechny turisty!

zámek Skalička - cedule
zámek Skalička - cedule
lupa

Naše rodinná návštěva soukromého zámku Skalička proběhla díky 2 letému synovi velmi rychle. V radách a tipech píšu o cestě na zámek. Poprvé jsem šla se synem a s kočárkem po kamenité cestě, která byla velmi prudká, leč zámek byl na dosah. Bohužel otevřeno pouze v neděli, byla ale sobota. Nazpět jsem to vzala krásnou asfaltkou kolem činžáků, odpočinula na lavečce, kde byl nádherný výhled na město Zábřeh, takže fotoaparát se nezastavilSmile Tuto cestu bych volila tam i zpět pro příště. Vhodná pro pěší i cyklisty. Autem musíte objížďkou směr Jestřebí.

Za čím jedeme?

kamenitá cesta - tou ne!
kamenitá cesta - tou ne!
lupa

Lze se zde i občerstvit. Mají tu bar. V soboty se zde konají většinou svatby. Tam, kde je výstavní síň (nyní vystavuje fota paní Gabriela Nečeasová ze Zábřeha - 27.6.2015). Po té je zde místnost s jídelním stolem, servisem v prosklených skříních a nádherná bílá kachlová kamna. Ve výstavní (obřadní) síni je krásný lustr. Další místností je zřejmě lovecký sálek s krbem. Zázemí pro návštěvníky je u baru i s četbou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

My měli sváču s sebou. Ale dole naproti vlakovému nádraží jsou hned dvě restaurace, ve všední dny s několika menu. Na vlakáči pak párek v rohlíku i hot dog.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

zábradlí
zábradlí
lupa

Hřebíky se jmény z akce Hřebíkování, které se koná každoročně v předzámčí, truhla, nádherná kachlová kamna a krásný lustr, dřevěné podlahy, pěkné aranžmá jídelny a atmosféra loveckého salonku. Taky mne zaujaly záhonky levandule před zámkem.nNarazili jsme na milý personál a osobně na pána "riaďitela"(má to napsáno na dveřích).

Ostatní informace

kované zábradlí zblízka
kované zábradlí zblízka
lupa

Vstup na zámek zdarma, parkování u zámku zdarma, u vlakového nádraží zpoplatněno.WC na vlakáči za 10 Kč, někdy s obsluhou jindy bez. Pokud pojedete autem, tak wc kdekoliv mimo Zábřehwink Fotografování též zdarma.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zábřeh na Moravě
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu zámek Skalička - Zábřeh na Moravě

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace