Zámek Konopiště

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

lupa

Na dnešní výlet vyrážíme autobusem z Roztyl a jedeme do Benešova,aut. stanice.Odtud se vydáváme Tyršovou ulicí na Masarykovo náměstí,kde v informačním centru vyzvedáváme mapu na dobrodružnou stezku s Medvědem za medvědem wink.Trasa začíná na náměstí u radnice,kde je stanoviště č.1 a náš první úkol. 6 stanovišť se nachází v Benešově,další 4 na Konopišti.

Za čím jedeme?

lupa

Na Konopiště můžete dojet ekovláčkem nebo jít pěšky,my jsme šli tam pěšky a nazpátek využili vláček wink 7. úkol začíná v nádherné Růžové zahradě,kde se procházeli čtyři pávi, 8. je u výběhu medvěda Jirky a dále pak lesní obůrka a dům Na hrázi dole u rybníka. Tam se pak taky nachází informační centrum,kde odevzdáte vyplněný herní plán a možná najdete i poklad wink. U zámku jsme si koupili turistickou známku č. 269 zámek Konopiště a pak jsme navštívili výstavu dravců a sov,kde je možno se s nimi na ruce za 50 Kč vyfotit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsem se dole pod Růžovou zahradu v zahradní restauraci Sudová,kde jsme si dali párek v rohlíku,klobásu a hranolky Smile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Úžásná je naučná stezka s Medvědem za medvědem s plněním úkolů, Růžová zahrada - jen tam zrovna nic moc nekvetlo foot a několikrát jsme se vraceli za medvědem Jirkou wink.

Ostatní informace

V zámku jsme nebyli a ekovláček stojí 20 Kč a děti do 6 let zdarma winkDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Benešov u Prahy
(vzdálenost od místa: 1.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zámek Konopiště

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace