ZÁMEK KONOPIŠTĚ

Tipy na výlet, Posázaví
Jedeme  vlakem  na zámek  Konopiště,  který se může chlubit,  že jej  střeží  medvědi  v hradním příkopu.

lupa

Zámek Konopiště byl původně hrad. Ve 13 století   páni z Benešova  zbudovali tvrz . Jméno dostal hrad podle polí   kolem hradu  na kterých se pěstovalo konopí . Ve 14 století získali Konopiště Šternberkové , začalo se zde střídat více majitelů. V 17 století hrad koupili Hodějovští, investovali do jeho renesanční přestavby, zbořili některé obanné zdi   a osázeli   kopec  na  kterém  stojí.  Dalším  majitelem byl  Pavel Michna, při povstání hrad vyhořel. V 18 století  koupil  zadlužený  hrad rod Vrtbů, byli vystavěny  honosné  pokoje  a založili  zámeckou  zahradu. Dalšími   majiteli  se stali Lobkovicové  a potom  habsburský arci vévoda  František Ferdinand d Este. Založil anglický park, vznikla střelnice, svatojiřské muzeum   a sbírka  loveckých   trofejí.  V  roce  1914 v  Sarajevu  přišel o život  i   se  svou manželkou  Žofií.                      Od roku 1918 je majetkem státu.

Pojedli  jsme v restauraci  Na  Bejkárně , zvláštní  název , ale  jídlo  velmi  dobré.SmileSmileSmilewinkwink

Líbil  se nám celodennní  výlet , doporučuji.


Zámek  má  tři   prohlídkové  okruhy. 1. okruh  jsou  salony  jižního  křídla, mezi  nimi  Lobkovický sál  a soukromé  pokoje  hraběnky,  jeden  se  nazývá  Růžový  salon.  2. okruh  je  severní   křídlo což jsou především  pokoje  používané  jako  hostinnné, zámecká   kaple   a zbrojnice.    3. okruh jsou soukromé pokoje  Ferdinanda  d   Este,  zajímavý  je Parůžkový pokoj. Vstupné se  pohybuje od  120 kč do 200kč pro dospělého a 75kč až 125kč  pro děti, za každý prohlídkový   okruh .                                                     

Otevírací dobaje:

duben  sobota a  neděle  od 9 do  15 hodin,

květen  až  srpen  denně  kromě pondělí  od 9 do 17  hodin,  

září  až  listopad   sobota  a     neděle    9 až 15 hodin .                                      
Další informace

Hodnocení:
385. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Bylo zde:
30 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Benešov u Prahy
(vzdálenost od místa: 1.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu ZÁMEK KONOPIŠTĚ

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace