Zámek Jezeří

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Zámek Jezeří se nachází asi 30 km jihozápadně od Teplic. Pohodlně můžeme až k zámku dojet autem, vlakem, který přijíždí na Litvínovské nádrží, pak už je to "jen" 13 km. Tuto vzdálenost pak můžeme ujít delší procházkou nebo ujet na kole. Nebude to ale moc příjemný pohled, protože kolem cesty se rozléhá mostecká pánev.

Za čím jedeme?

Jedeme na původní gotický hrad pánů z Rvenic z 2. poloviny 14. století, který byl roku 1549 přestaven na renesanční zámek. Po dvou požárech v letech 1646 a 1713, obydlení vojáků za války, kteří poničili spoustu renesančních maleb, postupného vykrádání zámku a, točeních několika zahraničních filmů byl upraven do dnešní podoby. Nyní je na zámku plně zprovozněných osm místností, sestavených s původního nábytku, který byl dříve ukraden pak následně vrácen lidmi, kteří ho našli například ve starých domech po svých prarodičích. Dále starým nábytkem, kteří zámku věnovali lidé, kteří už ho nepotřebovali. Nyní je zámek velmi poškozen, ale pomalu se snaha o jeho opravu zlepšuje - je opraveno osm místností a další se také opravují, je opravena střešní krytina na jednom křídlem zámku, sklepení je použito, na expozici papírových strašidel, které potěší zejména děti v bývalé konírně jsou vystaveny staré vozy, v velmi krásně upravených zahradách se konají svatby...návštěvu na zámku velmi doporučuji, přestože je z části velmi v dezolátním stavu. Prohlídka na něm je velmi zajímavá, protože rozvíjí vaši představivost, přitom když si představujte jak to tam mohlo dříve vypadat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovat se můžeme v ubytovně Real Litvínov a.s. , která nabízí levné ubytování. V ubytovně je k dispozici 8 dvou a třílůžkových pokojů. Součásti je také kuchyňka a koupelna, která je vždy společná pro jedno patro. Na každém pokoji je možnost internetového připojení, dále TV a lednice. -www.ubytovnalitvinov.cz

Dále v chtě Emeran, která patří pod Mount club Litvínov. Já ale osobně doporučuji ubytovat se v kempu nebo penzionu, který k němu patří v městě Osek, ze kterého pak vyjíždět a navštěvovat i ostatní zámky a památky v okolí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na zámku se mi nejvíce líbilo, to že to nebylo jako ostatní vyzdobené renesanční zámky, byla to příjemná změna. Samozřejmě se mi ale nelíbilo lešení a oloupaná omítka kolem zámku.

Ostatní informace

I. okruh - zámecké interiéry (náznaková expozice)

Základní vstupné 50,- Kč

Rodinné vstupné (tj. 2 dospělé osoby a max. 3 děti do 15 let) 130,- Kč
Snížené vstupné 30,- Kč
- děti od 6 do 15 let
- studenti do 26 let po předložení platného dokladu o studiu
- držitelé studentské karty mládeže EURO<26
- držitelé karty ISIC
- invalidé po předložení průkazů ZTP a ZTP/P
- senioři nad 65 let věku

Děti do 6 let (v hromadné výpravě s doprovodem) 20,- Kč

II. okruh - sklepy (expozice strašidel a pohádkových bytostí)

Jednotné vstupné 20,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kyjice
(vzdálenost od místa: 5.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zámek Jezeří

12.02.2012 18:36
Zámek stojí za prohlídku a výhled do těžební jámy je taky zajímavý.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace