zámek Jemniště

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Zámek Jemniště se nachází v okrese Benešov u Prahy. Současným majitelem zámku je Jiří Sternberg, který se svou rodinou obývá levé křídlo objektu.


Za čím jedeme?

Jemniště, Foto Magda Straková
Jemniště, Foto Magda Straková
lupa

Na Jemništi můžeme využít klasickou prohlídku expozice, která se sestává z 9 sálů a salonků a unikátní barokní kaple sv. Josefa. Základní prohlídka trvá cca 50 minut a zajímavostí je to, že prohlídku lze objednat i v zimním období.

Pro náročné klienty nabízí zámek například romantickou prohlídku pro dva se sklenkou sektu a velmi oblíbená je prohlídka s průvodci v dobových kostýmech.

V okolí zámku se nachází rozlehlý areál zámeckého parku, kde se při cca hodinové prohlídce dozvíme informace o historii zámeckého parku, seznámíme se se starými vzácnými dřevinami, keři i rostlinami.

Bohatý program je na zámku připraven i pro děti. Unikátní jsou prohlídky zámku pro mateřské školky, kdy si děti připadají jako v pohádce a poutavým výkladem je provází průvodkyně v historickém kostýmu. Pak děti překvapí zámecký zvěřinec - medvídci mývalové, lamy,papoušci kakadu, klokani, kozy, oslík, okrasná drůbež a pávi. Každý pátek v létě hraje divadélko pro nejmenší a na zámku se pořádají i různé oslavy pro děti – např. family day, oslavy narozenin...

Pro školáky nabízí Jemniště „školu – lekce pravidel stolování“, je to takový malý slovníček základních pojmů a dovedností, které ukáží cestu, jak se stát rozkošnou dámou a okouzlujícím gentlemanem. V krásných interiérech zámku se během tříchodového menu prakticky ukazuje, jak si počínat v Restauraci od příchodu přes usazování ke stolu, objednávání, používání příborů, společenskou konverzaci až po placení a odchod.

Zásnuby nebo svatba na zámku Jemniště jsou nezapomenutelným zážitkem při vstupu do společného života. Paní Petra Sternbergová vydala nádhernou knihu o svatbách, tzv. Svatbář, kde krásně dokumentuje jednotlivé gastronomické dekorace, program, připravené interiéry zámku a navíc slovem provází celé svatební přípravy. Na Jemništi je možné uspořádat církevní a civilní sňatek. Obřad se může uskutečnit v zahradách, zámeckých prostorách i v kapli sv. Josefa.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Stravování na Jemništi je pravým kulinářským zážitkem. Základem všech jídel jsou pravé domácí suroviny a nabídka jídel je úžasná. Od pohoštění v kavárně až po velké rauty a recepce v zámeckých prostorách. Zajímavostí je možnost uspořádat picknik na dekách a polštářích, v působivých zákoutích zámecké zahrady, pod věkovitými stromy a s dalekými průhledy mezi nimi, pod tiše plujícími oblaky, s očima přimhouřenýma do slunce… V proutěných koších hosté naleznou dle přání sladké, slané, šťávu i šampaňské…Novinkou konce letošní sezóny je pořádání pikniku na pramici na zámeckém rybníčku...
Zámek Jemniště je přístupný celoročně, v zimním období po předchozí objednávce. Jednotlivé prohlídky i programy je třeba objednat předem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

naprosto skvělé, nemá to chybu, byli jsme nadšení

Ostatní informace

většina programů je na objednávku - www.jemniste.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Postupice
(vzdálenost od místa: 0.77 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu zámek Jemniště

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace