Zalesněným Černostudničním hřbetem na rozhlednu Černá Studnice za dalekými výhledy

Tipy na výlet, Máchův kraj
Kam a jak jedeme?

vyhlídka Terezínka
vyhlídka Terezínka
lupa

Z rozcestí značených cest v Tanvaldu se vydáme po červené značce, která nás převede přes most nad říčkou Kamenice. Po chvíli začne značka stoupat strmě vzhůru do svahu a dovede nás pod schody vedoucí na skalní vyhlídku Terezínka, ze které je úžasný pohled na město a celou tanvaldskou kotlinu. Po vydýchání se pustíme do dalšího stoupání v zalesněném kopci, míjíme četné skály a skalky a vyjdeme na vrch Muchov. Další krásné odpočinkové místu s výhledy na obě strany Černostudničního hřbetu.

výhled na Tanvald z Terezínky
výhled na Tanvald z Terezínky
lupa

Červená nás dále vede po hřebenu. Podél cesty se nacházejí další skály a skalky, které stojí za prozkoumání. Červená protne turistické rozcestí Vrchura a Berany od kterého začíná červená zase mírně stoupat. Míjíme Čertovy kameny a zanedlouho již stojíme na vrcholu Černé Studnice s kamennou rozhlednou. Po zaplacení vstupného se můžeme kochat pohledy do okolí z vrchu rozhledny.

Na Černé Studnici se rozhodneme, jak budeme dále pokračovat. Komu dosavadní procházka stačila, sestoupí po zeleně značené cestě do Jablonce nad Nisou.

kamenné pole při výstupu na Muchov
kamenné pole při výstupu na Muchov
lupa

My ostatní budeme pokračovat také po zelené směrem na Dolní Černou Studnici, za obcí, kde značka ostře uhýbá vlevo, na kraji lesa, se nám otevřou daleké pohledy do kraje. Před sebou vidíme krásně Ještěd. Zelená značka nás provede okrajem Maršovic a přijdeme do Dalešic. Tady doporučuji značku na chvíli opustit a jdeme vlevo po silnici na Kopaninu. Že jdeme dobře, o tom nás informuje dřevěná směrovka u autobusové zastávky v obci. Po cca 3 km chůze dojdeme do Kopaniny a k turistickému rozcestí. Podle času a nálady si uděláme krátkou odbočku na rozhlednu Kopanina.

výhled z vrcholu Muchov na Černou Studnici
výhled z vrcholu Muchov na Černou Studnici
lupa

Vrátíme se zpět na turistické rozcestí a zahájíme sestup po zelené značce do Malé Skály. Projdeme Bobovem a nad Malou Skálou máme možnost navštívit lesní hřbitůvek s hrobem spisovatelky Jarmily Glazarové. Do centra Malé Skály nám zbývá již jen kousek cesty.

Za čím jedeme?

výhled z vrcholu Muchov
výhled z vrcholu Muchov
lupa

Za pěknými a nevšedními výhledy do kraje se vypravíme na Černostudniční hřbet, který najdeme mezi Tanvaldem a Jabloncem nad Nisou. Rozhlédneme se do kraje z vyhlídky Terezínka, vrcholu Muchov a rozhledny Černá Studnice. Příjemná turistická pěšina je lemována četnými zajímavými skalními útvary.

Pokud budete mít chuť pokračovat delší trasou, rozhlédneme se také z rozhledny Kopanina a podíváme se na lesní hřbitůvek nad Malou Skálou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

výhled z vrcholu Muchov
výhled z vrcholu Muchov
lupa

Možnost občerstvení nalezneme v Tanvaldu i Jablonci nad Nisou. K uhašení žízně a zahnání hladu můžeme také využít občerstvení na Černé Studnici, ceny bych ale zařadil mezi ty vyšší.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

rozcestí Velké Hamry
rozcestí Velké Hamry
lupa

Procházka po Černostudničním hřbetu je skvělým estetickým zážitkem, chce to jen dobré počasí. Daleké výhledy, cesta mezi skalními bloky a množství skal a skalek podél cesty, které vás stále lákají k jejich prozkoumání je opravdu neopakovatelným zážitkem. Zajímavosti se vyskytují téměř na každém kroku a cesta tak příjemně ubíhá.

Ostatní informace

Vstup na rozhlednu Černá Studnice i Kopanina je zpoplatněn. Výhledů do zajímavé krajiny si na výletě užijete dosytnosti.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Smržovka střed
(vzdálenost od místa: 1.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zalesněným Černostudničním hřbetem na rozhlednu Černá Studnice za dalekými výhledy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace