Zábřežská vrchovina a nejvyšší vrchol

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Lesní cesta Hoštejn - Strážná 1
Lesní cesta Hoštejn - Strážná 1
lupa

Pěší výlet začíná na vlakové zastávce v Hoštejně. Vychází se po červené značce směrem do Strážné, Cotkytle a Štítů, kde trasa končí. Jde se chvíli po asfaltu, pak se vystoupá do lesa a pokračuje lesní cestou až do Strážné. Pokračuje se po silnici, dokud nás rozcestník nenasměruje k rozhledně na Lázku. Stále po červené značce a silnici dojdeme do Cotkytle, odkud již jdeme lesními cestami do Štítů.

Za čím jedeme?

Lesní cesta Hoštejn - Strážná 2
Lesní cesta Hoštejn - Strážná 2
lupa

V tomto kraji (kolem cesty) se nenacházejí významné stavby nebo mimořádné zajímavosti. Jdeme tak za čistou přírodou, kdy se nám nabídne pohled z rozhledny na Lázku, coby nejvyššího vrchu Zábřežské vrchoviny (714 m n. m.). Charakter okolí je kopcovitý a v blízkosti je bez výrazných strmých vrcholů či skalisek. Ve městě Štíty si prohlédneme acrobat park.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Posezení u Mohylky
Posezení u Mohylky
lupa

Malou svačinku z domu si můžeme dát v lesním posezení u Mohylky. Další možnost občerstvení je v hospůdce pod rozhlednou na Lázku. Na výběr teplého obědu se můžeme těšit ve Štítech, kde je několik míst. Doporučoval bych Acrobat park nebo restauraci Černá kočka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozcestník Mohylka
Rozcestník Mohylka
lupa

Nejlákavější z celého výletu je poklidná příroda a poměrně nenáročné chození. Přestože v okolí není centrum turistického ruchu, což dává právě pocit přirozeného klidu, rozhlednu na Lázku navštěvuje dosti turistů i mototuristů. Za vstupné na rozhlednu na Lázku by mohl turista zísak nějaký ústřižek nebo lístek s nějakým obrázkem.

Ostatní informace

Cena za vstup na rozhlednu na Lázku je přijatelná. Autobusem se dostaneme do Zábřehu, odkud je velké množství vlakových spojení.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tatenice
(vzdálenost od místa: 6.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zábřežská vrchovina a nejvyšší vrchol

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace