Za zvířátky do ZOO u Olomouce

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Jedna z nejkrásnějších moravských ZOO je umístěna na Svatém Kopečku u Olomouce a otevřená je po celý rok. Návštěvníci si zde zvířata mohou prohlédnout v 5 pavilonech, mnoha výbězích, venkovních klecích, moderních pavilonech. Tato ZOO se nachází ve smíšeném lese na rozloze 452 ha.

lupa

Ke zdejším raritám patří obří akvárium se žraloky, pavilon s netopýry, výběh, který je společný pro medvědy s vlky. Jako další je zajímavost - procházka přes pavilon opic po visuté lávce ve výšce deseti metrů nad údolím s makaky červenolícími. Ve venkovních klecích a pavilonech čeká na své obdivovatele 300 živočišných druhů .

lupa

Je zde i pavilon šelem s tygry a krokodýly, zajímavá jsou akvária s korály, korálovými útesy a mnoha druhy barevných ryb a jiných mořských živočichů. Chovatelským úspěchem je zde např. rozmnožování žiraf Rothschildových, antilop Adaxů, kozorožců, jihoafrických velbloudů a dalších druhů zvířat.

Za čím jedeme?

lupa

Největší atrakcí této ZOO jsou noční prohlídky zejména v období vánočních svátků a 32 m vysoká vyhlídková věž, ze které je možno vidět ZOO i město Olomouc. Svatý Kopeček se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku. Je oblíbeným výletním i poutním místem.

lupa

Takže za poznáním exotických krajin a zvláštností rozmanitých džunglí, savan, pralesů, pouští s jejich obyvateli nemusí nikdo cestovat ticíce km daleko. V ČR je mnoho ZOO, které pečují o všechny možné zvířecí druhy. Stačí některou z těchto ZOO navštívit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení je v areálu ZOO v bufetu a restauraci, další možnost občerstvení je ve městě Olomouci.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

ZOO u Olomouce určitě stojí za návštěvu, každý zde najde nějakou pozoruhodnost.

Ostatní informace

Vstupné do ZOO u Olomouce : dospělý 90 kč, parkovné 50 kč.

Sv. Kopeček je městskou částí Olomouce, kdo by sem jel MHD je to možné linkou 11 a 111 od hlavního nádraží.

V současné době je ve zdejší ZOO přes 1700 kusů zvířat, 350 druhů v pěti pavilonech a dalších výbězích. Je možné si zde užít i okružní cestu vláčkem.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Štarnov
(vzdálenost od místa: 2.36 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za zvířátky do ZOO u Olomouce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace