Za zimními vodopády.

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Slunečné a mrazivé počasí lákalo ven podívat se na krásu zaledněných vodopádů. Vybral jsem si vodopád v Bertině údolí a vodopády v Průčelské rokli.

Za čím jedeme?

kaskáda na Průčelském potoku
kaskáda na Průčelském potoku
lupa

A tak jsem se rozjel do Ústí nad Labem. Od nádraží jsem se vydal po žluté značce do Bertina údolí. To se nachází kousek od centra města. Hluboká rokle na úpatí Mariánského vrchu, kterou protéká Stříbrnický potok. Na konci údolí byl vybudován umělý vodopád. V minulosti to bylo velice vyhledávané výletní místo. Dnes tudy vede opravená stezka osazená informačními tabulemi a lavičkami. I přes velké mrazy nebyl zde očekávaný ledopád. Ale i tak procházka roklí byla pěkná. Vyšel jsem do Dobětic a sídlištěm jsem pokračoval směrem k ZOO na modře značenou cestu, kterou jsem přes Mariánský vršek sešel zpět k nádraží.

Větruše
Větruše
lupa

Přešel jsem na druhou stranu Labe a po nové pěkné cyklostezce na pravém břehu řeky jsem došel pod hrad Střekov. Cestou jsou nádherné pohledy přes řeku na Větruši a Vrkoč. Zeleně značenou cestou jsem svahem Sluneční stráně došel do Brné. Stále po zelené jsem začal stoupat do Průčelské rokle. Hned od začátku byly nádherně zaledněné kaskády na Průčelském potoku. Ty slibovaly i parádní ledopády dál v rokli.

umělý vodopád v Bertině údolí
umělý vodopád v Bertině údolí
lupa

Došel jsem k rozcestí Nad Kuželnou. Zde mě čekalo nemilé překvapení. Cedule upozorňující na přechodné omezení vstupu z důvodu hnízdění kriticky ohroženého sokola stěhovavého. Zákaz platí od 15.2. do 30.6. 2011. Přišel jsem o týden později. No prostě smůla.

Tak jsem sešel zpět do Brné a MHD jsem se vrátil zpět na nádraží do Ústí nad Labem. I tak to byl hezký zimní výlet přesto, že jsem se nedostal kam jsem chtěl.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou je plno možností dobrého občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hezké Bertino údolí a pěkné zaledněné kaskády Průčelského potoka.

Ostatní informace

Z Bertina údolí můžeme pokračovat dál po žluté na rozhlednu Erbenova vyhlídka a odtud pak sejít na modrou TZ.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ústí nad Labem hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.21 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za zimními vodopády.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace