Za zamyšlením do Lidic

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na místo vhodné k zamyšlení nad starostmi dneška.Zvu Vás k návštěvě Památníku a pietního areálu Lidice.Dostat se semmůžete několika způsoby-1.Autobusem ze stanice Praha-Dejvická přímo do Lidic.2.Autobusem z Praha-Dejvická do Makotřas a odtud pěšky 3,5 km po zelené značce.3.Autobusem z Praha-Dejvická do Středokluk a pak pěšky 5,5 km.4.Autobusem z Kladna 5.Bohužel se sem dostanete i autem a zaplatíte 30 .- parkovné.

Za čím jedeme?

lupa

Lidice byla malá vesnice nedaleko Kladna.Po atentátu na Heydricha podezíralo Gestapo členy zdejší rodiny Horákovi.Přestože nenašli žádné důkazy,rozhodli se gestapáci pomstít obyvatelům Lidic.Na zahradě Horákovic statku popravili 173 můžů,ženy a děti odvezli a vesnici vypálili.Dnes zde najdete základy školy,kostela,zdivo statku Horákových,bývalý hřbitov,pietní místo,sousoší Lidických dětí,muzeum a další výstavní prostory.Nedaleko památníku se nachází Lidická galerie.V muzeu je expozice a promítá se zde film o Lidicích.Nezapomeňte také navštívit Růžový sad,kde rostou tisíce růží od dárců z celého světa.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Pokud nenesete svačinu s sebou,můžete využít občerstvení,které se nachází na"kolonádě".K něčemu většímu pak doporučuji restauraci Lidická galerie.Její umístění je jasné z názvu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Vše je krásně upravené,jen na Vás padne trochu tíseň po zhlédnutí expozice muzea a při procházce pietním areálem si zkuste vybavit jaká hrůza se zde 10.6.1942 udála.Zastavte se u pomníku Lidických dětí a myslím,že se Vám při pohledu na něj stejně jako mně orosí oči.Věnujte tichou vzpomínku těm,kteří zde žili a nemilosrdnou rukou zahynuli nebo byli odvlečeni ze svého domova.Všechny Vaše starosti se ukážou jako malichernosti.

Ostatní informace

Do muzea a galeri je společné vstupné-dospělý-80 .-

děti,studenti a důchodci -40 .-

rodinné 2+4 - 140 .-

Otevřeno mají-Muzeum-III-denně-9-17

IV - X - 9 - 18

XI - II - 9 - 16

Galerie-III - X - denně 10 - 17

XI - II - 10 - 16Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno-Vrapice
(vzdálenost od místa: 3.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za zamyšlením do Lidic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace