Za výhledem pod Vosík

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

KOSTEL SV. PETRA A PAVLA V PETROVICÍCH U SUŠICE
KOSTEL SV. PETRA A PAVLA V PETROVICÍCH U SUŠICE
lupa

Z Petrovic u Sušice jsme se vydali po naučné stezce Vlčí jámy. Na naučnou stezku Vlčí jámy navazuje značená cyklotrasa s názvem Po stopách středověkého dolování zlata. Třetí zastavení cyklotrasy nazvané "U maringotky" bylo naším cílem a zároveň místem nádherného výhledu na Šumavu.

Za čím jedeme?

KOSTEL SV. PETRA A PAVLA V PETROVICÍCH U SUŠICE
KOSTEL SV. PETRA A PAVLA V PETROVICÍCH U SUŠICE
lupa

Dominantou Petrovic u Sušice je bělostný Kostel sv. Petra a Pavla. Jeho románská věž je vidět zdaleka. Zbytek kostela je gotický, v době baroka proběhly pouze menší úpravy. Další památkou je zámek v místní části Petrovic, v Kněžicích. Dnešní podoba zámku je secesní a v sezoně slouží jako hotel.

Na petrovické návsi je výchozí místo naučné stezky Vlčí jámy a cyklostezek Farmářská a Po stopách dolování zlata. Na panelech jsme našli všechny potřebné informace.

ZÁMEK KNĚŽICE
ZÁMEK KNĚŽICE
lupa

Odtud jsme vyšli do Vojetic, které na Petrovice u Sušice přímo navazují. Dále po silničce do kopce směrem na Novou Vísku a pak strmě lesem do nejvyššího bodu Vávrovského lesa. Vrcholek je ozdoben řezbářskými díly - veverkou, vlkem, ... Krátká odbočka vede k 1.vlčí jámě (stanoviště č. 5 naučné stezky Vlčí jámy), pak ke 2.vlčí jámě (stanoviště č.6), odkud je i pěkný výhled na Petrovice, za nimi Svatobor s rozhlednou a vpravo táhlý vrch Volšovská Stráž. 3. vlčí jáma je položena ve svahu do údolí Kepelského potoka. Vedle jámy je informační panel č. 4, kde jsme se dozvěděli, jak se jámy používaly při lovu na vlky v 18. a 19.století.

CHRÁNĚNÝ STROM U ZÁMKU KNĚŽICE
CHRÁNĚNÝ STROM U ZÁMKU KNĚŽICE
lupa

Na křižovatce cest jsme nepokračovali zpět do Petrovic po naučné stezce Vlčí jámy. V tomto bodě se na stezku Vlčí jámy napojuje značená cyklotrasa Po stopách středověkého dolování zlata. Po cyklotrase jsme došli k pěkně upravené studánce Pod Vosíkem, pak na místo s výhledem na Kochánov. Zde je umístěn panel s informacemi o bývalé královácké rychtě Kochánov. A pak již to byla chvilka chůze k nádhernému výhledu zv. U marigotky. Z něho je možné přehlédnout část Šumavy od vesničky Záluží pod horou Sedlo až k hoře Hamižná u Hartmanic.

PETROVICE U SUŠICE - VÝCHOZÍ MÍSTO NAUČNÝCH STEZEK
PETROVICE U SUŠICE - VÝCHOZÍ MÍSTO NAUČNÝCH STEZEK
lupa

Naučná cyklotrasa Po stopách dolování zlata pokračuje odtud dále směrem k Mochovu a přes Hořejší a Dolejší Těšov se vrací zpět do Petrovic u Sušice. Pozůstatky po těžbě zlata se nacházejí v tomto úseku cyklostezky. Ten jsme si nechali na dobu s teplejším počasím a od výhledu U maringotky jsme se stejnou cestou vrátili zpět do Petrovic u Sušice.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

MAPA CYKLOTRASY PO STOPÁCH DOLOVÁNÍ ZLATA
MAPA CYKLOTRASY PO STOPÁCH DOLOVÁNÍ ZLATA
lupa

V Petrovicích u Sušici jsou k dispozici dvě restaurace. U kostela je restaurace U Luhanů a na křižovatce silnic Sušice - Hartmanice restaurace Na Mýtě. V obou zařízeních je možné se i ubytovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

POHLED NA VOJETICE
POHLED NA VOJETICE
lupa

Procházky po kopcovitém Sušicku nás díky zachovalé přírodě nikdy nezklamaly. A tak tomu bylo i tentokrát. Výhled od Maringotky byl bez chyby, můžeme ho jen doporučit pro všechny romantické duše.Smile

Ostatní informace

VOJETICE - RESTAURACE U ŠTĚPÁNA
VOJETICE - RESTAURACE U ŠTĚPÁNA
lupa

Pro turisty bez auta : autobus linky Klatovy - Velhartice - Sušice jezdí do Petrovic na zastávku na návsi pouze ve všední den. Na zastávku u restaurace Na Mýtě jezdí autobus omezeně i o víkendech.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hrádek u Sušice
(vzdálenost od místa: 6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za výhledem pod Vosík

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace