Za tajemstvím megalitů.

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Každé tajemno nás velice láká. A tak když jsem se dočetl o Nečemických kamenných řadách,které jsou nedaleko od Kounovských kamenných řad, tak jsem se tam vypravil.

Za čím jedeme?

kamenná řada
kamenná řada
lupa

Vlakem jsem se rozjel přes Žatec do stanice Holedeček. Od zastávky vychází modrá turistická značka společně s naučnou stezkou. Upravená cesta s turistickými odpočívadly vede hezkými lesy přes osadu Lhota na rozcestí u hájovny Kozlov. Po ujití 1 kilometru jsem u informační tabule a odbočky ke kamenným řadám. Pěšina prudce stoupá do svahu Nečemického vrchu ve kterém jsou čtyři řady celkem nenápadných kamenů, kterých si teprve pořádně všimnu až po upozornění informačními tabulkami na stromech. Kameny jsou často ukryty v trávě a ostružiní. Jsem na magickém místě, které se většinou nachází na zemských energetických liniích a vyzařuje zde pozitivní energie. Kameny jsou usazeny ve směru sever – jih a ukazují na nedaleký vrchol Výrov, kde bývalo pravěké hradiště. Zamýšlím se nad jejich původem a k čemu asi sloužily?

označení řad
označení řad
lupa

Nedaleko jsou větší a známější Kounovské kamenné řady. Podle posledních výzkumů a měření se uvažuje o geometrické nebo astronomické souvislosti mezi podobnými lokalitami a bylo zjištěno, že kamenné řady u Kounova, u Nečemic a na Klučku směřují do jednoho místa a to do obce Lipno /10 km JV od Žatce/. Proč ???

informační tabule
informační tabule
lupa

Po prohlídce scházím zpět na modře značenou cestu a pokračuji k samotě Nový Svět. Cesta stoupá na vrch Výrov /509 m/ k anténnímu stožáru na místo pravěkého hradiště.Díky vzrostlým stromům je odtud pouze omezený výhled. Pokračuji po červené značce, ta vede po hřebeni prudkého svahu stolového vrchu, míjím přírodní památku Kozinecká stráň, scházím na rozcestí U Petra a Pavla a pokračuji do Konětop na vlak.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Cestou nejsou žádné možnosti občerstvení a tak jsem se spoléhal na vlastní zásoby.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásné lesy, tajemná oblast megalitů

Ostatní informace

Z Výrova můžeme odbočit na Kounovské kamenné řady nebo na zámek LíčkovDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Deštnice
(vzdálenost od místa: 3.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za tajemstvím megalitů.

24.02.2013 19:12
Každý ať si udělá svůj názor na to proč tu jsou...v okolí jsou ještě Klůčkovské a Kounovské kamenné řady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace