Za odpočinkem, dobrým vínem a krásnou kašnou do Havlíčkových sadů

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na místo, kde najdete odpočinek, místo pro piknik, místo pro příjemné posezení u skleničky vína, hřiště pro děti, místo, kde se můžete jen tak procházet a kochat se krásnou architekturou.Zvu vás do Havlíčkových sadů, kde vše výše uvedené naleznete na jednom místě.. Dostanete se sem tramvají číslo 7 nebo 24 a vysoupíte ve stanici Nádraží Vršovice. Je nasnadě, že sem můžete přijet i vlakem. Od tramvaje i od nádraží se vydejte ulicí U Vršovického nádraží projdete kolem Domu seniorů a za můstkem přes potok Botič uvidíte vlevo bránu do parku.

Za čím jedeme?

lupa

Hned po vstupu Vás zaujme pořádek a krásná architektura. To první je díky kamerám a stálé službě ostrahy a hlavně si myslím, že na takto krásném místě si nikdo neměl dovolit dělat nepořádek.Nedaleko od vchodu je vpravo vila, kterou obýval Jan Masaryk a vedle krásné nízké stavby se zabudovaným schodištěm na terasu. Dále Vás jistě zaujme rozsáhlá vinice pod Viničnním altánem a Grobeho vilou.Pokud projdete kolem vinice a budete stoupat po cestě vzhůru do kopce, čeká na Vás úžasná umělá krápníková jeskyně Grotta, skály, terasa a také kašna se žábami, želvami a Neptunem. V sousedství je krásné jezírko s vodopádem a nápadité schody s umělými kořeny a pařezy a kulatá přetékací kašna. Na druhé straně nad vinicí stojí majestátná Grobeho vila No prostě paráda.V horní části parku jsou také hřiště pro děti.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst a napít se můžete ve Viničním altánu nebo kavárně Pavilon v areálu parku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Všude je pořádek a díky kamerám sem nezavítali žádné živli , ani sprejeři. Doufám, že to vydrží. Park je nádherný, udržovaný a je zde spousta míst a objektů, o které lze opřít oko.

Ostatní informace

Vstup se neplatí a otevřeno je až do noci.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Vršovice
(vzdálenost od místa: 0.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za odpočinkem, dobrým vínem a krásnou kašnou do Havlíčkových sadů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace