Za nejlepšími vinařskými lahůdkami

Tipy na výlet, Brno a okolí
Foto: Salon vín ČR - Degustace; archiv Vinařského fondu
Foto: Salon vín ČR - Degustace; archiv Vinařského fondu
lupa

Víno není jen alkohol. Víno je společenský nápoj. Pokud se o ně zajímáte, vyzkoušejte vinařskou turistiku. Připravili jsme pro vás seriál o vinařských zajímavostech, dáme vám tipy na výlety za vinařskými nej, pozveme vás na tradiční i netradiční vinařské akce a ukážeme vám, že dovolená s vínem a za vínem stojí zato. Seriál připravujeme ve spolupráci se stránkami www.wineofczechrepublic.cz, kde najdete ještě víc užitečných informací a odkazů.

Foto: Salon vín ČR degustace se sommelierem; archiv Vinařského fondu
Foto: Salon vín ČR degustace se sommelierem; archiv Vinařského fondu
lupa

Za nejlepšími vinařskými lahůdkami
Nejprestižnější celoroční výstavou vín u nás je bezesporu Salon vín České republiky. Stovka těch nejlepších se ale do Salonu musí probojovat přes náročná regionální kola Národní soutěže vín, která je největší a díky odborné záštitě Svazu vinařů také nejprestižnější soutěží vín v České republice.

Foto: Mikulov; archiv Vinařského fondu
Foto: Mikulov; archiv Vinařského fondu
lupa

Všichni příznivci dobrého moravského vína jsou zváni na výstavu soutěžních vín mikulovské podoblasti, která proběhne ve dnech 7. – 9. září v rámci Pálavského vinobraní na zámku v Mikulově. Výsledky hodnocení vín slovácké vinařské podoblasti bude mít veřejnost příležitost posoudit v sobotu 8. září od 14.00 hod v Uherském Hradišti ve Vinohradské ulici během výstavy soutěžních vín, která proběhne v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Foto: Salon vín ČR; archiv Vinařského fondu
Foto: Salon vín ČR; archiv Vinařského fondu
lupa

Postupující vína z mikulovské a slovácké vinařské podoblasti se dále utkají v celorepublikovém kole Národní soutěže vín, kde se sejdou s nejlepšími víny z velkopavlovické a znojemské vinařské podoblasti a vinařské oblasti Čechy. Soutěžit se bude o postup do finále a titul absolutního Šampiona, vítězů kategorií a medaile a také o umístění v Salonu vín České republiky.

Více o moravských vínech najdete na: www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kostelany nad Moravou
(vzdálenost od místa: 4.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za nejlepšími vinařskými lahůdkami

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace