Za krásami Šumavy

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Jdeme na celodenní výlet ze začátkem i koncem na Zadově na Šumavě. Na Šumavu jsme jeli autem z Kladna. Po cestě uvidíme obě Kvildy a Jezerní Slať.

Za čím jedeme?

Potok Zlatá studna
Potok Zlatá studna
lupa

Výlet začínáme na Churáňově a jdeme po modré značce na rozcestí Zlatá Studna, kde stávala dnes již zaniklá osada a jsou zde vidět zbytky základů domů. Míjíme krásný potok zbarvený bahnem z rašelinišť. Dále pokračujeme po modré do Horské Kvildy, kde se zastavujeme na občerstvení v penzionu Hones a kde nás uchvátila krásná kachlová kamna, která dominují restauraci v penzionu.

Zlatá Studna
Zlatá Studna
lupa

Na konci Horské Kvildy otáčíme a ještě ve vsi se zastavujeme v řezbářství pana Titla(v současné době je řezbářství zrušeno, výlet jsme podnikli na jaře 2008) a žasneme nad výrobky tohoto řezbáře. Pokračujeme po silnici k Jezerní slati a vystoupáme na vyhlídkovou věžičku u slatě. Jezerní Slať je rozsáhlé rašeliniště o rozloze 200 ha. Po chvilce odpočinku jdeme do Kvildy. Chvilku jdeme lesem a pak se vracíme zpět na silnici. Provoz na silnici je minimální. Konečně po krátkém stoupání přicházíme do Kvildy. Na kraji této malebné vísky je vyhlášená pekárna a cukrárna, ale v odpoledních hodinách byla většina místních lahůdek už snědena turisty, kteří přišli před námi. Na náměstí jsme zašli do restaurace penzionu Pohoda a zde nás obsloužil číšník s vizáží Švejka a byli jsem nadmíru spokojeni. Po krátké prohlídce vesnice vyrážíme zpět na Zadov. Po žluté stoupáme do kopce a jdeme na rozcestí U Starých Hutí, potom po zelené značce na Pláně. Pokračujeme smíšeným lesem a vidíme v dálce Nové Hutě. Na Pláních přecházíme silnici a jdeme po asfaltové cestě až na Zadov.

Na Šumavě pomalu začínají převažovat cyklisté nad pěšími turisty. Vzhledem k tomu, že výlet jsme podnikli v květnu nebylo přelidněno.

Výlet byl dlouhý asi 20 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovaní jsme byli na Chatě Churáňov, přímo u konečné sedačkové lanovky. Můžeme vřele doporučit.

Více info na http://www.lazadov.cz/la/

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám krásná příroda Šumavy se svými hlubokými lesy . Překrásné rozkvetlé louky poseté blatouchy.

Ostatní informace

Středisko Zadov patří k mým nejoblíbenějším destinacím.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lipka
(vzdálenost od místa: 10.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za krásami Šumavy

Šumava
02.08.2013 17:48

Ruda
Je tady moc krásně. Na Šumavu jezdím pravidelně, nemůžeme si vynachválit hotel Club Canada... www.clubcanada.eu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace