Za koupáním na Bystřičku

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Pro milovníky koupání, vodních sportů je lákavým cílem letní dovolené nebo výletu skoro 40 hektarová vodní plocha - vodní nádrž Bystřička. Stejnojmenná obec je také místem pro milovníky turistiky a blízké skalní útvary - lákají horolezce. Autobusová zastávka je hned u přehrady vedle hotelu Klenov.

lupa

Přehrada byla postavena pro zajištění vody na zásobování průplavu Dunaj - Odra - Labe a měla chránit údolí před povodněmi. Dnes je přehrada hodně využívána rekreanty, je zde i kemp. Přehradní hráz měří 170 metrů na šířku a její výška je 37 metrů. Dodatečně byla na přehradě postavena malá vodní elektrárna.

lupa

Obec Bystřička leží na jihu od města Valašské Meziříčí - rozkládá se v údolí říčky Bystřice v pěkném prostředí Vsetínských vrchů. Přehradu najdeme východně od obce, kolem je spousta lesů, strmých strání s okolními kopci. Milovníci turistiky a skal se můžou vypravit do blízkého Klenova, na úbočí je čeká pískovcová stěna, pod vrcholem Klenova je přírodní rezervace.

Za čím jedeme?

lupa

Dalším vhodným terénem pro horolezce je Medůvka - pískovcová skála. V zimě tu milovníci lyžování mohou využít místní sjezdovku s vlekem na úpatí vrcholu Plánisko. Všude kolem přehrady je spousta ubytovacích možností - v kempu, chatách či hotelích. Na projížďku po přehradě zde dokonce půjčují lodičky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo jsme si dali v místní restauraci u přehrady, možností občerstvení je zde spousta.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Krásná velká vodní nádrž Bystřička ležící na západním okraji Vsetínských vrchů jistě každého zaujme svou velikostí i romantiskými zákoutími a plážičkou, také možností využití vodních sportů a rybáře možností sportovního rybaření i procházek do nedalekého okolí.

Ostatní informace

Přehradní nádrž byla vybudována v letech 1908 - 1912, patří k nejstarším přehradám v ČR. Nedaleko přehrady mohou rekreanti navštívit i letní kino.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřička
(vzdálenost od místa: 1.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za koupáním na Bystřičku

Pět hvězdiček
08.07.2013 11:58
Tedy na Bystřičce jsem byl někdy v minulém století ještě coby jinoch s rodiči, ale byla tm pěkně tak musím dát za 5.
08.07.2013 18:34
TAK DÍKY...!!!
12.07.2013 08:51
Na Ostrém nad přehradou jsem pře 65 lety pásával krávy a kozy (6 2)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace