Z Ústí do Litoměřic

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Vlakem dojedeme do Ústí nad Labem a dostaneme se přes most přes Labe, po pravém břehu totiž vede cyklostezka č.2, která spojuje Prahu s Drážďany. Celá cesta až do Litoměřic vede po této cyklostezce, je tedy možné začít tuto cestu i v Litoměřicích.

Za čím jedeme?

Trasa vede neustále podél řeky, pod Střechovem (zde ja zajimavý úsek u jezu, kdy se musí vynést kolo po schodech, trošku nesmyslné, hlavně je zde otevřeno pouze přes den, noční cyklisté mají smůlu. Dále se cesta vine Podél Labe, místy si připadáte jak u velkého jezera, všude spousta loděk, rybářů, příjemné prostředí.

Po příjemné cestičce dojedeme až do Velkých Žernosek, kde je možnost buď jet přívozem na druhou stranu, pokud byste si výlet chtěli trošku prodloužit, nebo jet po tto straně do Litoměřic. Odtud však již cesta nevede podél vody, cestička je však příjemná, prostředí už méně, jede se kolem cističky, ale to je jen chvilka. V Litoměřicích jste však za chvilku. Doporučuji odpočinek na hradbách, je zde parádní výhled.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ve Velkých Žernosekách je kromě vinic i příjemná Hospůdka Na návsi, přinesla dobré osvěžení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

malebná krajina, kor na podzim, kdy jsou zbarvené stromy, musí být ale krásná i na jaře či v létě.

Ostatní informace

Cyklostezka je po celou dobu dobře značená, terén vhodný pro jakéhokoliv cyklistu, snad jen příliš nedoporučuji silniční kolo, terén ale není náročný, zvládnou jej i děti, po cestě jsou odpočívadla i pro ně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Z Ústí do Litoměřic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace