Z Unhoště do Unhoště přes osm mlýnů

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát Vás pozvu na okružní výlet z Unhoště do Unhoště.Dostanete se sem vlakem, ovšem počítejte se 2 kilometry po silnici od nádraží do města. Lepší je to autobusem z Prahy.Z Hradčanské nebo ze Zličína.Obě jsou zároveň stanicemi metra.Od zastávky autobusu, kde je také rozcestník se vydejte po modré a jděte po ní kolem Suchého mlýna k novému mlýnu, pak dále po modré k Markovu mlýnu.Zde změníte barvu značky na červenou a jděte kolem Červeného mlýna do Malé Kyšice a k Proškovu mlýnu v Poteplí .Ten je jediný, do kterého je možno se podívat.Také můžete navštívit místní restauraci U Netopýra.Dále se vydejte po červené značce k Roučmídovu mlýnu a Mosteckému mlýnu.Od něj Vás červená značka dovede do Dolního Bezděkova, kde je umělý válcový mlýn rodiny Pokorných.Ten je poslední na trase.Z Dolního Bezděkova jděte po žluté značce do Valdeckého lesa a dále bohužel 4,5 kilometru po silnici po cyklostezce do startocíle dnešní trasy.

Za čím jedeme?

lupa

Vydejte se na krásnou trasu po bývalých mlýnech na Loděnici(Kačáku).Ze všech kromě Proškova mlýna v Poteplí jsou chalupy nebo rodinné domy.Mostecký mlýn je například na kopci, takže by už ani nemohl fungovat, z Roučmídy je super sídlo a ze Suchého a Červeného mlýna jsou zarostlá stavení. Přesto Vám ale stojí za to, se na tuto túru vydat a projít se krásnou přírodou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na jídlo doporučuji restauraci U Netopýra, která je nedaleko Proškova mlýnav Poteplí.Dá se sedět i venku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Pokud Vám vyjde počasí , tak túra nebude mít chybu, kromě úseku po silnici od Valdeckého lesa do Unhoště.Dá se to obejít po žluté směr Horní Bezděkov, Poteplí a Unhošť, ale výlet se protáhne o 5 kilometrů z původních 22 na 27 kilometrů.

Ostatní informace

Pokud se chcete podívat do Proškova mlýna v Poteplí, obraťte se na Melicharovo muzeum v Unhošti a dozvíte se další postup.Běžně totiž mlýn není otevřen.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pavlov
(vzdálenost od místa: 3.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Unhoště do Unhoště přes osm mlýnů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace