Z Tesáku přes Troják do Hošťálkové

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

mapka trasy
mapka trasy
lupa

Je hezký den, proto jsme se vydali do přírody. Hostýnské vrchy jsou krásný kout naší vlasti ve všech ročních obdobích. Vyrazili jsme bez auta, vlakem a autobusem, abychom nebyli vázáni návratem k autu. Z Valašského Meziříčí vlakem do Bystřice pod Hostýnem, pak autobusem (BUS hned u nádraží) na Tesák. Odtud plánujeme pěší trasu přes Troják (ski areál) do Hošťálkové a pak už autobusem do Valašského Meziříčí s přestupem na zastávce Ratiboř-rozcestí.

Za čím jedeme?

ukazatel na Tesáku
ukazatel na Tesáku
lupa

Dnes žádné hrady a zámky, prostě jen procházka přírodou. Hostýnské vrchy jsou rájem pro turisty, cyklisty i lyžaře a běžkaře. Hřebenovou trasu na Troják lemuje Naučná stezka. Smíšené lesy jsou rájem mnohé zvěře, rostlin, ptactva. Hned za Tesákem je výhled na Hostýn a vůbec jsou zde krásné vyhlídky do krajiny. Mineme i památná místa U křížku, U tří kamenů a pomníček za Trojákem u rozcestí do Hošťálkové. Celá pěší trasa po zelené a modré značce je dlouhá cca 12 km a převážně vede po hřebenovce s klesáním do Hošťálkové, tedy nikde žádné náročné stoupání.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

ukazatel na Tesáku
ukazatel na Tesáku
lupa

Na výlet do přírody jsme si nabalili svačinu, ale jistě bychom se mohli zastavit na občerstvení jak na Tesáku, tak na Trojáku, nebo v mnoho restauracích ve Valašském Meziříčí. I o ubytování ve Val. Meziříčí, či v Bystřici pod Hostýnem není nouze. V zimním období je Troják lákadlem pro lyžaře svým ski areálem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

My jsme podnikli výlet do přírody, proto jsme obdivovali výhledy a v přírodě je vždy krásně, když je hezké počasí. K zážitkům přispěla i naučná stezka.

Ostatní informace

zajímavé odkazy

Ski areál Troják dostupný autem

Rekreační areál na Trojáku

Běžecká magistrála Hostýnských vrchůDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Loukov
(vzdálenost od místa: 2.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Tesáku přes Troják do Hošťálkové

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace