Z Tanvaldu do Pěnčína přes Černou Studnici

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Černá Studnice
Černá Studnice
lupa

Při tomto výletu se projdeme po Černostudničním hřebenu, pokocháme se krásnými vyhlídkami do krajiny, navštívíme Rozhlednu Černou Studnici a výlet ukončíme na kozí farmě ve výletním areálu v Pěnčíně.

Za čím jedeme?

Nádraží Tanvald
Nádraží Tanvald
lupa

Jako výchozí bod výletu jsme si vybrali nádraží v Tanvaldě, kam nás dopravil vlak z Turnova. Od nádraží se vydáme po červené značce směrem na Černou Studnici. Poté co opustíme město začneme stoupat k první vyhlídce na trase, kterou je skalní vyhlídka Terezínka. Z té je moc pěkný výhled na Tanvald a po údolí řeky Kamenice. Pak pokračujeme k v vrcholu Muchov. Stoupáme stále vzhůru a z Muchova se nám otevře krásný výhled na Jizerské hory. Sestoupíme z vyhlídky na Muchově a mírným stoupáním se vydáme po Černostudničním hřebenu k rozhledně. Po cestě míjíme celou řadu bizardních skalních útvarů. Příroda je zde kouzelná a občas je i z cesty krásný výhled do krajiny. Člověk si při té nádheře ani neuvědomí, že jde stále mírně do kopce a najednou je před ním Rozhledna Černá Studnice. Otevřena byla v roce 1905 a nabízí krásné výhledy. Můžeme z ní vidět celé Jizerské hory, Lužické hory, západní vrcholy Krkonoš, Bezděz, vrchy Českého ráje s Troskami a nejbližší okolí rozkládající se pod rozhlednou. Od rozhledny se vydáme po modré značce do obce Horní Černá Studnice. V obci je již první poutač na poslední cíl našeho výletu a to na Výletní areál v Pěnčíně. Po modré značce pokračujeme až o obce Krásná, kde odbočíme z modré doleva, směrem kterým nás posílá šipka k areálu do Pěnčína. Tento areál vznikl z bývalého teletníku a je zde mnoho k vidění. Můžeme navštívit místní infocentrum, brusírnu skleněných perlí, korálkovou dílnu, zemědělské muzeum a asi největší atrakcí hlavně pro děti je kozí farma se stovkami koz, z jejichž mléka vyrobený sýr si můžeme zakoupit v místní prodejně. Po prohlídce areálu jdeme zpět na hlavní silnici, která spojuje Jablonec nad Nisou se Železným Brodem. Autobusem dopravíme na železnobrodské nádraží a odtud se vlakem vydáme směrem k domovu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvit se je možno v restauraci u rozhledny, nebo v Pěnčíně přímo ve Výletním areálu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná příroda, rozhledna na Černé Studnici a výhledy z ní, dcera byla asi nejvíce nadšená ze zvířat v areálu v Pěnčíně.

Ostatní informace

Vyhlídka Terezínka
Vyhlídka Terezínka
lupa

Rozhledna je za příznivého počasí otevřene celoročně, vstupné, kdy jako vstupenku dostanete pohled s kruhovým panoramatem, činí 20,- Kč, zlevněné 10,- Kč, děti do 10-ti let mají vstup zdarma.

Výletní areál je přístupný od května do konce září denně od 8 do 16 hodin, v čase mimo turistickou sezonu od pondělka do soboty od 8 do 12 hodin.

Vstupné přes léto 100,- Kč a 60,- Kč pro děti, mimo sezonu 70,- Kč a 40,- Kč pro děti.

Z Pěnčína jezdí autobus směrem na Železný Brod každé dvě hodiny, bližší je dobré si zjistit na internetu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tanvald zastávka
(vzdálenost od místa: 0.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Tanvaldu do Pěnčína přes Černou Studnici

21.06.2012 13:23

Černostudniční hřeben je nádherný, my to šli obráceně, z Jablonce do Tanvaldu, přece jenom je z Muchova lépe jít z kopce, než opačně......wink

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace