Z Rusavy do Rusavy přes Hostýn

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Ze středu obce Rusavy se dáme po žluté značce směrem na Hořansko. U obecního úřadu před evangelickým kostelem (stále zavřený) je odbočka ze silnice, ale stále se jde asfaltovou cestou (na mapě 2007 značena jen jako zpevněná). Stoupá se pastvinami na Grapy - zde pěkná vyhlídka. Těsně před rozcestím Bukovina žlutá značka opouští asfaltovou cestu. Z Bukoviny pokračujeme po modré k rozcestí Pod Valy, pak opět po žluté až na Hostýn. Zpět můžeme po červené značce lesními cestami kolem Táborského a Ondruškova pramene. V lokalitě Obřany je možno odpočit ke zbytkům stejnojmenného hradu (odbočka značena 700 m). Cestou jsou výhledy na Klapinově a Pardusu. Nad rekreačním střediskem Rusava se červená značka ztrácí a objevuje se až u chaty. Doporučuji jít na Hostýn opačným směrem, neboť po červené je to dál. Možnost občerstvení bez toho, abychom červenou opustili, zde není. Kilometráž je 16 km (pokud jsem dobře počítal).

Za čím jedeme?

Na Hostýně je k vidění chrám a též dvě křížové cesty (ta Jurkovičova je zvlášť pěkná). Na geografickém vrcholu Hostýna je hřbitov a rozhledna. Těsně pod vrcholem je vodní tvrz z vydatným pramenem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvit se doporučuji v restauracích ve třech poutních domech za solidní ceny. Výběr ze čtyř polévek se také nevyskytuje všude.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V sobotu a v neděli poněkud vadí značné množství poutníků (přímo na Hostýn jezdí autobus z Bystřice pod Hostýnem).

Ostatní informace

Vstup do chrámu je zdarma. Ceny občerstvení ve stáncích jsou docela příjemné (káva do porcelánového!! hrníčku za 15 korun).Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice pod Hostýnem
(vzdálenost od místa: 3.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Rusavy do Rusavy přes Hostýn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace