Z Řečkovic do Olympia parku

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Jez v Přízřenicích
Jez v Přízřenicích
lupa

Protože máme malého chlapečka, snažíe se vymýšlet a kombinovat různé způsoby dopravy. V Brně je systém integrované dopravy, čehož jsme využili v tomto výletu. Původně jsme chtěli jet vlakem už z Řečkovického nádraží, ale trefili jsme se zrovna do pauzy, kdy nejel žádný vlak. Proto jsme šli na nádraží do Králova Pole procházkou kolem Zamilovaného hájku. Vede zde celkem frekventovaná cyklistická stezka. V Králově Poli jsme konečně nasedli do vlaku a odjeli do Zastávky Horní Heršpice. Ze stanice jsme prošli vesnicí na cyklistickou stezku, která vede po levém břehu Svratky. Kdo má kolečkové brusle, nastal jeho čas.

Za čím jedeme?

Hřiště za Olympií - dřevěné prolézačky
Hřiště za Olympií - dřevěné prolézačky
lupa

Cíl našeh výletu bylo hřiště za obchodním centrem Olympia. Jedná se o celkem rozsáhlý park s mnoha prolézačkami, pískovištěm, stánkem s občerstvením a umělou lezeckou stěnou. Největší atrakce je dětský vláček, který jezdí od května do září.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Hřiště za Olympií -
Hřiště za Olympií -
lupa

Cestou je obchodní centtrum Avion a za ním, těsně u mostu byl stánek pro cyklisty, kde jsme si dali pití. Další občerstvení je asi půl kilometru od Tesca - údajně restaurace pro bruslaře, ale nikdy jsme tam nebyli a pak už je Olympia. Zde mají dřevěnou budku s rychlým občerstvením.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hřiště za Olympií - pískoviště
Hřiště za Olympií - pískoviště
lupa

Synovi se jednoznačně líbilo pískoviště, nám sofistikované provazové prolézačky a soustava dvou dutých betonových polokoulí asi sto metrů od sebe. Pokud člověk zašeptá u jednoho ohniska, člověk u druhého to perfektně slyší. Hračička, ale potěší.

Ostatní informace

Vstup na hřiště je zdarma, ceny vláčků se dozvíme, až tam pojedeme příště a bude v provozu. Pak doplním.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Řečkovic do Olympia parku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace