Z Ramzové na Šerák a Bobrovník

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Dopoledne vyjíždíme vlakem z Jeseníku. Cena jízdenky je cca 17 Kč ( cena po skupinové slevě za jednu osobu). Vystupujeme na třetí zastávce Ramzová.

Za čím jedeme?

lupa

Náplní našeho dne je hora Šerák, Obří skály a osada Bobrovník, kde jsme ubytovaní. Ti zdatnější již mohou přímo z Ramzové vyrazit po červené turistické značce na Šerák. My dáváme v této části trasy přednost jízdě lanovkou. Kupujeme jednosměrnou jízdenku až na Šerák. Cena je 170 Kč pro dospělou osobu. První část cesty jedeme na čtyřsedačce. Na mezizastávce Černava přesedáme na dvojsedačku. Cesta trvá cca půl hodiny. Během těchto 30 minut je dostatek času ke kochání se nádhernými výhledy na všechny světové strany. O tuto nádheru jsou bohužel pěší turisté ochuzeni. Na vrcholu Šeráku se napojujeme na modrou značku, po které klesáme k Obřím skalám. Tato část cesty je trochu namáhavější díky prudšímu klesání a větším kamenům, ale okolní příroda a skalní útvary ukryté v lese opravdu stojí za tu námahu. Po prozkoumání Obřích skal se napojujeme na lesní asfaltovou silnici, jejíž krajnice hojně obrůstají lesní jahůdky. Na rozcestí se napojujeme na žlutou značku, která vede také ze Šeráku, ale vyhýbá se Obřím skalám. Zbytek cesty až na Bobrovník vede převážně lesem. Jen před jejim koncem nás čeká nemilé překvapení, kdy je značená cesta přehrazená ohradou pro ovce. Celou poměrně velkou ohradu obcházíme lesem. Cílem naší cesty je Bobrovník. Odtud je možno pokračovat dále pěšky do cca 2,5 km vzdáleného města Jeseník.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Velcí jedlíci se mohou již najíst v mnoha restauračních zařízeních v Ramzové. My se zastavili na polední polévku v chatě na Šeráku a pak na zasloužený oběd v restauraci Bobrovník. Vřele doporučuji také Kolibu Bobrovník, která je od restaurace vzdálena cca 100 metrů. Měli tam úžasná čerstvě vyuzená vepřová žebírka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jesníky jsou nádherné, takže se zde každoročně vracíme a vždy se nám podaří objevit něco nového. Určitě stojí za to je navštívit.

lupa

No určitě se nám nelíbila cena jízdného na lanovce. Každý rok je vyšší. Ale na druhou stranu lanovka přešla velkou obnovou. Takže na druhou stranu je to pochopitelné. A pak nás nemila překvapila přehrazená cesta ohradou pro ovce. Nová cesta ještě není vyšlapaná, takže správné napojení a směr se hledá trochu obtížněji. Ale není to nepřekonatelný problém.

Ostatní informace

Vlaková jízdenka Jeseník - Ramzová 17 Kč

Jednosměrná jízdenka na lanovku Ramzová - Šerák 170 KčDalší informace

Hodnocení:
2800. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lipová Lázně zastávka
(vzdálenost od místa: 1.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Ramzové na Šerák a Bobrovník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace