Z Předhradí do Nových Hradů

Tipy na výlet, Chrudimsko - Hlinecko
Kam a jak jedeme?

Do třetice jsme se vydali za rytíři Toulovcem a Tasem, tentokrát do obce Předhradí a jejího okolí a přidali jsme Zámek Nové Hrady. Jeli jsme autem s malými dětmi.

Za čím jedeme?

Rozhledna Borůvka
Rozhledna Borůvka
lupa

V Předhradí se nachází hrad Rychmurk, který je domovem pro chronicky duševně nemocné. V jihovýchodní části obce se rozkládá oblíbená Panská zahrada, která už hradním pánům sloužila k zábavě a odpočinku. V údolí říčky Krounky, v Přírodním parku Údolí Krounky a Novohradky na lesní mýtině Šilinkův důl stával mlýn s výletní restaurací. Zámek v Nových Hradech je rozsáhlý rokokový areál vybudovaný na místě původního gotického hradu. V areálu se nachází mj. i První české muzeum cyklistiky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Předhradí z Borůvky
Předhradí z Borůvky
lupa

S jídlem to bylo tentokrát napínavé. I když jsme na internetu našli několik restaurací, v Panské zahradě nás odradil pohled do kuchyně, v Šilinkově dolě pouze ohřívají pizzu (tu neměli), nakonec nám nabídli jídlo, které vařili na objednanou akci - čínu s rýži (pro batole jsme naštěstí měli skleničku s sebou). Vynahradili jsme si to v zámecké cukrárně v Nových Hradech - úžasné zákusky a ještě skvělejší káva.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozhledna Borůvka
Rozhledna Borůvka
lupa

Dětem se nejvíce líbilo ve stájích za zámkem v Nových Hradech (i projížďka byla). Největší nadšení projevovaly v muzeu cyklistiky (v podkroví je i kolotoč nebo houpací koníci, které mohou děti vyzkoušet). Ovšem zlatým hřebem výletu bylo stádo daňků a jelenů za Novými Hrady.

Ostatní informace

Vstupné do Prvního muzea cyklistiky pro dospělého 70,- Kč. Rodinné vstupné 160,-Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Cerekvice nad Loučnou
(vzdálenost od místa: 7.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Předhradí do Nových Hradů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace