Z Poděbrad k soutoku Labe a Cidliny

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Libický luh - Labská stezka
Libický luh - Labská stezka
lupa

Uděláme si příjemnou procházku (možno i projížďku na kole či na kolečkových bruslích) z Poděbrad k soutoku Labe a Cidliny a zpět. Pokud by se vám nechtělo absolvovat zpáteční cestu stejným způsobem, můžete se svézt výletní lodí "KRÁL JIŘÍ". Další variantou pro oba směry je vyhlídkový vláček.

Za čím jedeme?

Budeme se hlavně procházet a vychutnávat si krásy Libického luhu (byl roku 1985 vyhlášen přírodní rezervací).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo u soutoku Labe a Cidliny stojí restaurace jménem "SOUTOK" :-)

Nabídnou vám zde tradiční českou kuchyni i speciální pokrmy z ryb, v létě tu mívají zahradní gril i zahradní posezení. V pátek či v sobotu v sezoně tu pořádají hudební večery.

Pokud by se náhodou stalo, že restaurace bude plně obsazena, tak nedaleko, směrem k Libici, stojí stánek s venkovním posezením a i tam se dobře najíte i napijete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Trasu můžete absolvovat buď pěšky, na kole, na kolečkových bruslích nebo s kočárkem. O víkendech v letních měsících za pěkného počasí tu však bývá dosti rušno.

Ostatní informace

Vyhlídkový vláček:

Soutok Labe a Cidliny
Soutok Labe a Cidliny
lupa

Kapacita vyhlídkového vláčku je 36 osob. Okružní trasa vede malebným prostředím Libického luhu. Vláček v sezoně odjíždí každou hodinu od zdymadel v časech od 13:00 hod do 18:00 hod. Zastavuje v kempu a na soutoku Labe s Cidlinou.

www.sds-podebrady.cz

Výletní loď KRÁL JIŘÍ

Loď kotví v přístavišti na Zámeckém náměstí v Poděbradech (nedaleko mostu přes Labe). Jezdí na Cidlinu, ale i do Nymburka.

www.kraljiri.cz

Na výlet vlakem

Restaurace SOUTOK - CIDLINA
Restaurace SOUTOK - CIDLINA
lupa

Do Poděbrad se z Prahy dostaneme vlakem z Hlavního nádraží či z Masarykova nádraží. Spoj sem jezdí přímo, nebudete muset nikde přesedat. Cesta trvá přibližně hodinu. Pokud přijdete na nádraží, na kýžený spoj budete čekat zpravidla méně než hodinu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Z Poděbrad k soutoku Labe a Cidliny

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace