z Počepic přes Vysoký Chlumec

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

a všude to kvetlo...
a všude to kvetlo...
lupa

Cestou jsme naráželi na značky s písmeny PP. Rozpomněl jsem si, že v dubnu tu měli pochod, a tohle bylo značení. Ostatně v našem apartmánu byl v obýváku štůsek mapek toho pochodu. Pavlínu jsem dohonil v místě, kde značka směřovala k Počepicím doprava po silnici, ale pochodové značení rovně, po lesní cestě. Bylo časně, chtělo se to ještě někam podívat. Pavlína měla pochodovou mapku založenou v knížce. Na pokoji. Domluvili jsme se, že si zajdeme do Počepic pro mapku, občerstvíme se, a po části trasy znovu vyrazíme. Cestou do vsi jsem si všiml, že krásně opravená fara je trochu potěmkinovou vesnicí. Zezadu je dost omšelá.

Za čím jedeme?

V tomto případě jsme se vrátili do kraje, který se nám už minule velmi líbil. Vyplatilo se to.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

i sem už řepka dorazila
i sem už řepka dorazila
lupa

Ubytování jsme měli již podruhé v Počepicích a nemělo chybu. Tamtéž se lze najíst, i zásoby dokoupit. Cestou je občerstvení ve Vysokém Chlumci, když jsme tam byli, měli tam limonádu a pivo, k jídlu možná utopence.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

strážci stezky
strážci stezky
lupa

Je tu krásně, ale mají tu podivný zvyk přehrazovat turistické trasy elektrickým ohradníkem. Též volně pobíhající býci tam, kde ten ohradník není, nám z odpoledne na chvíli udělali malé dobrodružství.

Ostatní informace

Vstupné se neplatí žádné, v informačním středisku v Chlumci jsou velice ochotní a do hradu přístup není. Je soukromý.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sedlčany
(vzdálenost od místa: 7.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu z Počepic přes Vysoký Chlumec

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace