Z Oselce do Oselce

Tipy na výlet, Plzeňsko
Kam a jak jedeme?

Mapka výletu
Mapka výletu
lupa

Z OSELCE DO OSELCE

Když padlo rozhodnutí pro toto putování po třech nezdařených pokusech, rozhodli jsme se, že turistických značek budeme využívat co nejméně. Stačí přece dobrá mapa a dílo se vydaří. A tak tedy podle turistických značek půjdeme jen kousek na začátku. Jinak mapa a tak si procvičíme práci s ní. Prvních pár stovek metrů z Oselce jsme šli po modré turistické značce a pak doprava. Dále jen podle mapy. Kolem rybníků Hrozný, Pihovatý a Kutinův k rybníku Široký a pak dále po polní cestě až do Nové vsi. A protože líná huba holé neštěstí, bylo nutné se také místních obyvatel zeptat. Všichni ochotně poradili a my jsme se úspěšně dostali do Nové vsi. Ta byla po modré TZ nad plán. Tady opět polní cestičky maličko selhaly, ale dotaz u obyvatel byl opět úspěšný. Kousek po silnici a pak vlevo na polní cestu kolem rybníku Korytný k další křivatce polních cest. Zde se zase mapa točila dokola, ale nakonec se zastavila na správný směr. Úvozovou cestou jsme se vydali k samotě Stupovka, ale Nekvasovy nikde. Jen samé stromy. A najednou se objevila kouzelná vesnička a s místní cedulí. Nekvasovy. Odpočinek nám poskytla lavička před Kampeličkou, poštou, obecním úřadem, obecní knihovnou a pojišťovnou v jedné budově. Jen škoda, že obchod byl otevřen pouze do 10 hodin. Nevadí, vydáme se po silničce směr Chlumy a potom dále k rozhledně a kapli sv. Markéty. Tam jsme ze silnice odbočili po zelené turistické značce. Na vrchu u kapličky jsme zjistili, že za našimi zády se objevují pořádně černé mraky, které nevěštily nic dobrého. A tak rychle zpět do Oselce, kde nás občerstvila a jídlo připravila místní hospůdka, Obecní šenk V Podzámčí. Jen se za námi zavřely dveře strhnul se liják a vydržel ¾ hodiny. Pak jsme se vrátili k dopravním prostředkům kolem Střední školy uměleckých řemesel a odjeli k domovům. Všem, kteří si chtějí užít putování z 90 % bez turistických značek tuto trasu jen a jen doporučujeme. Užijete si krásnou krajinu a dost legrace. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Za hezkou krajinou, kterou jsme zatím vlastně neznali. Kolem Kotouně, Černic, Nekvasov a sv. Markéty.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bylo dobré, že jsme měli sebou vlastní zásoby potravin. Všichni se ale těšili do šenku V Podzámčí v Oselci, cíli naší cesty.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Místní tabule
Místní tabule
lupa

Krajina jak malovaná s hezkými rybníky a kaplí sv. Markéty, jak říkají místní sv. Markyty. Abychom zastihli otevřený obchod v Nekvasovech museli bychom nabrat apačný směr a to ještě zrychleným tempem. Otevírací doba jen do 10 hodin.

Ostatní informace

Mimo této trasy je možné projít další tři, které jsou v těsné blízkosti a krásně se i křižují. Propátráme a dáme vědět.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kotouň
(vzdálenost od místa: 2.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Oselce do Oselce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace