Z Ořešína do Bílovic

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Okolí Brna nabízí nespočet možností pro výlety - už proto, že je Brno ze severu obklopeno lesy, kterými prochází řada turistických tras.

Doležalova studánka
Doležalova studánka
lupa

Tento výlet začíná v Ořešíně, brněnské městské části, kam se dostanete městskou hromadnou dopravou z Králova Pole. Od Zastávky v Ořešíně sejdete po zelené a modré turistické značce na rozcestí Rakovec, ze kterého se po žluté značce vydáte směrem na rozcestí U buku (sem se případně rovněž můžete dopravit autobusem). Cesta vede listnatým a následně borovým lesem.

Cesta borovým lesem nad Ořešínem
Cesta borovým lesem nad Ořešínem
lupa

Od rozcestí U buku pokračuje trasa dále po žluté značce kolem několika studánek (Doležalovy, Konšelovy a Tomečkovy) na rozcestí Melatín. Z Melatínu pak zbývají poslední kilometry do Bílovic nad Svitavou, odkud se můžete dostat do Brna buď vlakem, nebo autobusem MHD.

Rozcestník Rakovec
Rozcestník Rakovec
lupa

Část trasy (od rozcestí U buku, resp. kousek pod studánkami) vede po zpevněné lesní komunikaci, proto je možné ji absolvovat i s kočárkem. Nad studánkami je navíc krásný prostor pro hraní a pořádání pikniků.

Za čím jedeme?

Na jaře i v létě kolem cest rozkvétá spousta květin...
Na jaře i v létě kolem cest rozkvétá spousta květin...
lupa

Jdeme pryč z města, za přírodou, která je v dosahu městské hromadné dopravy. V lesích mezi Ořešínem a rozcestím U buku je krásně ticho, většinou nikoho nepotkáte. Trasa od rozcestí U buku je poněkud více frekventovaná, především palouk U buku je v letních měsících hojně vyhledávanou lokalitou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Bílovicích nad Svitavou nás zatím nikdy nezklamala restaurace Obecní hospoda, pokud naše výlety končí v Bílovicích, tak sem vždy zavítáme.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásné studánky pod rozcestím U buku, borové lesy nad Ořešínem. To jsou místa, které mám moc ráda a kam se ráda vracím.

Ostatní informace

Ceny v restauraci mírné, na cestování vám stačí jízdenky MHD Brno, resp. integrovaného dopravního systému (pokud si zvolíte vlak).Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Česká
(vzdálenost od místa: 2.9 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Ořešína do Bílovic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace