Z Olomouce do Centra zdraví na kole

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Víkendové výlety se dají uspořádat různě. Já vždy řeším, jak jak vyjít všem členům rodiny vstříct. Dcera se ráda koupe, syn rád poznává okolí a přírodu a já mám ráda kolo. Ideálním spojením všech tří aktivit se ukázal výlet na kole do Centra zdraví v Bohuňovicích.

Za čím jedeme?

Bohuňovice je obec mezi Olomoucí a Šternberkem. V loňském roce dokonce byla otevřena nová cyklostezka na části této trasy – Hlušovice – Bohuňovice. Ta se dá využít i pro in-line bruslení. Na kole vyjedete z Olomouci přes Černovírský les směr Hlušovice. Pokud jste zvídaví, pojedete přes Černovírská slatiniště, kde vede naučná stezka, tak si můžete přečíst informační tabule. Cesta do Bohuňovic je dost dobře značená, tak ani mapu nepotřebujete. Horší s orientací je to již v samotné obci Bohuňovice. Tam jsem se musela zeptat místních obyvatel, kde se miniaqaupark nachází. Koupáním, saunováním a vířivkou jsme strávili další tři hodiny. K dispozici je ještě tobogán a bazének pro mrňata. Pak sednete na kolo a s pocitem pěkně stráveného dne dojedete po rovince zpět do Olomouce. Všichni jsou spokojeni . Takže nezapomeňte na tento výlet s sebou plavky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Drobné občerstvení je přímo v aquacentru. Jinak jsme žádnou zajímavou hospůdku po cestě nenašli (i když jsme hledali). Jednou z možností je se najíst při zpáteční cestě v Olomouci.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bazén čistý, upravený, vše fungovalo, tak jak mělo. V době naší návštěvy tam nebylo ani moc lidí.

Ostatní informace

Vstupné je 80 Kč pro dospělého. Dají se kombinovat slevy a časy. V ceně je tobogán i sluneční terasa. Sauna je za příplatek.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Z Olomouce do Centra zdraví na kole

Hospoda
14.05.2010 08:37

Alena Vorlíčková
Super restaurace je nedaleko Centra zdraví, velký výběr velmi chutných jídel, skvělé pizzy, nanuky atd., v létě i venkovní posezení. Je to velký červený dům a jmenuje se U Borovice.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace